Çevre

Çevre Haberleri

İslahiye ilçesi Boğaziçi-Yeşilyurt Atıksu arıtma tesisi inşaatı tamamlandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaski Genel Müdürlüğü tarafından betonarme yapıları tamamlanan, mekanik-elektrik imalatları devam eden İslahiye Boğaziçi-Yeşilyurt MADAD Atıksu Arıtma Tesisi, hizmet vermeye başlamak için gün sayıyor.

Vadi Alleben, Gaziantep'in park anlayışına yeni bir soluk getirecek

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına devam edilen Vadi Alleben projesi, kentin park anlayışına yeni bir soluk getirecek.

Gaziantep'te haşere ile mücadele

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB), yıl içerisinde düzenli aralıklarla sivrisinek ve haşerelere karşı yürüttüğü ilaçlama çalışmalarına hız kazandırdı.

Nurdağı'nda köy evleri hızla tamamlanıyor

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerin ardından bir taraftan şehirdeki konutlar, bir taraftan da köy evlerinin yapılması için sahadaki çalışmalar aralıksız sürüyor.

Türkiye'nin ilk Tropik Uğur Böceği Bahçesi Gaziantep'te

Türkiye'nin ilk Tropik Uğur Böceği Bahçesi, Gaziantep Doğal Yaşam Parkı'nda düzenlenen törenle hizmete açıldı.

İslahiye'de depremzedeler için yapılan kalıcı konutlar hızla yükseliyor

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerden en çok etkilenen ilçelerden olan İslahiye'de TOKİ tarafından yapılan kalıcı konutlar hızla yükseliyor.

Hasat sezonunun ilk mahsul buğdayı GTB'de işlem gördü

Yeni hasat sezonunun ilk mahsul buğdayı Gaziantep Ticaret Borsası'nda (GTB) işlem gördü. Adana'nın Yumurtalık ilçesine bağlı Zeytinbeli mahallesinde hasadı yapılarak Gaziantep'e getirilen 2023 yılının ilk ürün ekmeklik buğdayı kilogramı 7 lira 75 kuruştan alıcı buldu.

Ücretsiz doğal gaz tüketimine ilişkin sistem kullanım bedeline dair usul ve esaslar Resmi Gazete’de

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun (EPDK) doğal gaz tüketimine ilişkin sistem kullanım bedellerine dair belirlediği usul ve esaslar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bakan Kurum: “Yarısı Bizden kampanyamıza şu ana kadar 20 bin 147 başvuru yapıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 'Yarısı Bizden kampanyamıza şu ana kadar 20 bin 147 başvuru yapıldı' dedi.

Ünaldı Mahallesinde yapılan sosyal tesisisin açılışı yapıldı

Şahinbey Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ünaldı Sosyal Tesisin açılışı Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun katılımıyla gerçekleşti.

Gaziantep'te aniden bastıran sağanak hayatı olumsuz etkiledi

Gaziantep'te aniden bastıran ve kısa süre etkili olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi.

Deprem bölgesinde yapılan köy evlerinin ilk etabı bayramda teslim ediliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdelediği, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un inşasına başlandığını duyurduğu 143 bin köy evinin yapımı sürüyor. Gaziantep'in Nurdağı ilçesi kırsalında yapılan ilk köy evlerinin, Ramazan Bayramı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla hak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

Şahinbey'de ilçenin her noktası temizleniyor

Şahinbey Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, gece gündüz demeden günün 24 saati cadde ve sokaklarda temizlik faaliyetlerini sürdürüyor.

26. Orman, deprem şehitlerinin anısına oluşturuldu

Şehitkamil Belediyesi'nin 'Her Bahar Bir Orman Bi' Dünya Yeşil' projesi çerçevesinde 26. Etap Şehitkamil Ormanı, deprem şehitlerinin anısına oluşturuldu. Toplam 54 bin 600 metrekare alan üzerine, depremde hayatını kaybeden vatandaşlar adına dikilen fidanlara can suyu verildi.

Şehitkamil'de 26. orman için hazırlıklar tamamlandı

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 'Her Bahar Bir Orman Bi Dünya Yeşil' projesi çerçevesinde 26. Etap Şehitkamil Ormanı'nı Göktürk Mahallesi'nde oluşturacaklarını söyledi. Başkan Fadıloğlu, toplam 54 bin 600 metrekare alan üzerine kurulacak 26. Etap Şehitkamil Ormanı'na fidan dikimi için tüm Gazianteplileri davet etti.

Osmangazi Belediyesi'nden 15 bin metrekare üzerine konteyner mahallesi

Türkiye'yi yasa boğan depremin ardından harekete geçen Bursa Osmangazi Belediyesi, tüm imkanlarıyla deprem bölgesinde büyük mücadele sergiliyor. Osmangazi Belediyesi, depremden en çok etkilenen ilçelerden olan İslahiye'de konteyner kent kuruyor. 15 bin metrekare alan üzerine kurulan konteyner kente 100 hane yerleşecek.

MediaMarkt'tan 10 bin fidanlık Hatıra Ormanı

MediaMarkt, TEMA Vakfı aracılığı ile Gaziantep Çınarlı ağaçlandırma sahasına 10 bin fidan bağışlayarak Hatıra Ormanı'nı oluşturdu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden Gaziantep’te veterinerlik hizmeti

Antalya Büyükşehir Belediyesi veterinerleri depremden etkilenen Gaziantep'te küçükbaş ve büyükbaş hayvanların kontrol ve muayenesini yaparken, hastalıkların da tedavisini gerçekleştiriyor.

90 ton 700 kilo tehlikeli atığın Türkiye’ye girmesi engellendi

Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalar çerçevesinde 90 ton 700 kilo tehlikeli atığın Türkiye'ye girişi engellendi.

Toplam 248 haber.