Çevre

Çevre Haberleri

Çatboğazı Baraj yolu çalışmaları sürüyor

Araban'da Çatboğazı Barajı gölü'nün suları altında kalacak olan Araban-Besni karayolu arasındaki 12,5 kilometrelik kısmında başlatılan yeni bölünmüş yol inşaatı çalışmaları sürüyor.

Gaziantep'te yoğun sis etkili oldu

Gaziantep'te yağışlı havanın ardından yoğun sis etkili oldu. Sis nedeniyle görüş mesafesi düşerken, trafikte aksamalar oluştu.

Fıstıklık Ünite Merkezi 2'de sona gelindi

Halkın ihtiyaç ve taleplerine yönelik planlama yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yapımıyla ilgili söz verdiği bir yatırımı daha tamamlama aşamasına getirdi. Yapımı devam eden Fıstıklık Ünite Merkezi 2, önümüzdeki günlerde halkın kullanımına sunulacak.

Şehitkamil 25. ormana can suyu verildi

Her Bahar Bir Orman Bi' Dünya Yeşil projesi çerçevesinde 25. Etap Şehitkamil Ormanı, Gaziler Mahallesi'nde oluşturuldu. Öğrencilerle birlikte fidan diken Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, bugüne kadar toplam 208 bin 56 adet fidan ile 2 milyon 333 bin 769 metrekare orman alanı oluşturduklarını söyledi.

GAGİAD Danimarka'da yeşil diyaloğu konuştu

AB desteğiyle çevreci kimliğini ön plana çıkaran çalışmaları hayata geçiren Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği (GAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Koçer ve GAGİAD yönetimi, Dayanıklı Bir Yeşil Kalkınma için İş İnsanları ve Yeni Katılanlar Arasında Bilgi Değerleme ve Farkındalık Diyaloğu Projesi çerçevesinde gittiği Danimarka'da hem tecrübelerini anlattılar hem de iş fırsatları için görüşmeler gerçekleştirdiler.

Gaziantep'te sis etkisini sürdürüyor

Çekya ile hazırlık maçı yapacak olan Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın kamp yaptığı Gaziantep'te 3 gündür sis etkili oluyor.

Üniversite öğrencileri kampüsü temizledi

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Oğuzeli Meslek Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği Programı öğrencileri çevre duyarlılığı projesi gerçekleştirerek, yüksekokul kampüsünü temizledi.

Öğrenciler adına fidan dikildi

Dünyanın önemli markaları arasında bulunan Oba Makarna sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde yer alan Oba İhsan-Türkan Özgüçlü Anadolu Lisesi'nde eğitim öğretim gören öğrenciler adına ' Doğayı Sev, Doğayı Koru' sloganıyla birer fidan dikerek Milli Ağaçlandırma Gününü kutladı.

GTO AB Bilgi Merkezinden ileri dönüşüm atölyesi

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) bünyesinde kurulan ve ülkemizdeki ilk Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi olan Gaziantep AB Bilgi Merkezi, İklim Diplomasisi Haftası'nı 'Sıfır Atık İçin İleri Dönüşüm Atölyesi' ile kutladı.

Gaziantep'te yapılan 3 katlı akıllı kavşağı Cumhurbaşkanı Erdoğan hizmete açacak

Gaziantep'te Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan Yeşilvadi 3 katlı akıllı kavşağın yapımı 5 ayda tamamlandı. Bölgedeki trafik sorununu çözecek kavşağı tamamen kendi öz kaynakları ile yaptıklarını belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yeni kavşağın Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılacağını duyurdu.

Gaziantep'te 2 ayda 45 ton atık geri dönüştürüldü

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nce, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve İller Bankası iş birliğinde Avrupa Birliği tarafından fonlanarak hayata geçirilen 'Mekanik Biyolojik Ayrıştırma Tesisinde son 2 ayda 45 ton atık geri dönüştürüldü.

Gaziray'ın açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nce hizmet verecek GAZİRAY Banliyö Hattı, 5 Kasım'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle seferlere başlayacak.

Şahin, yeni millet bahçesi çalışmalarını inceledi

Yıkılan Kamil Ocak Stadyumu'nun yerine yapılan Millet Bahçesi'nde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile yürütülen son çalışmaları Gaziantep Valisi Davut Gül ve teknik ekibiyle inceleyen Başkan Fatma Şahin, gelinen son durum hakkında bilgi aldı.

Sürdürülebilir Arıcılık Projesi'ne katılanlar eğitimini tamamlayarak meslek sahibi oldu

Alman Uluslararası İş Birliği Kurumu (GIZ) ve Türkiye Arıcılık Vakfı (TAV) işbirliğiyle yapılan 'Sürdürülebilir Arıcılık Projesi' kapanış programı ile sona erdi. Projeye katılan 30 yararlanıcı, eğitimleri tamamlayarak hem arıcılık sertifikası hem de arıcılık malzeme desteği aldı.

GSO, yeşil dönüşümde model olma yolunda ilerliyor

Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı (GSO) Adnan Ünverdi, tüm dünyanın odaklandığı yeşil dönüşüm konusunda çok önemli adımlar attıklarını belirterek, oda olarak yürüttükleri altyapı ve proje çalışmalarıyla bölgeyle birlikte tüm Türkiye'ye model olma yolunda ilerlediklerini kaydetti.

TOKİ’nin indirim kampanyasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) 'borcunu erken ödeyene yüzde 25 indirim' kampanyasından 38 bin 532 kişi yararlandı.

Gaziantep'te sağanak etkili oldu

Gaziantep'te hava sıcaklıklarının aniden düşmesiyle birlikte sağanak yağış etkili oldu. Yağışa hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşlar, ıslanmamak için sığınacak yer ararken, kentteki araç trafiği de yağıştan olumsuz etkilendi.

11. Ulusal Hidroloji kongresi başladı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN)ev sahipliğinde düzenlenen 11. Ulusal Hidroloji Kongresi açılış töreni GAÜN Mavera Kongre ve Sanat Merkezinde gerçekleşti.

'Yeşil Gaziantep' hedefinde öğrenciler eğitiliyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, Avrupa Hareketlilik Haftası çerçevesinde, trafik kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla belirlenen pilot okullarda, öğrencilere sürdürülebilirlik eğitimleri veriyor.

Toplam 171 haber.