Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Bir Tuhaf Soruşturma tiyatro oynuna Gaziantepli sanatseverlerden tam not

Mavi Sanat Tiyatrosunun hazırladığı 'Mabeynci Rifat Paşa Köşkü'nde Bir Tuhaf Soruşturma' izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Şahinbey'de her gün 14 bin kişiye çorba ikramı

Şahinbey Belediyesi, günün erken saatlerinde işlerine başlayan vatandaşların ve öğrencilerin içlerini 22 ayrı noktada yaptığı çorba ikramıyla ısıtıyor.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Karataş: 'Eserlerin tamamı el emeği göz nuru ürünlerdir'

Gaziantep L ve H Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen tutuklu ve hükümlülerin filografi, yağlı boya ve sedef işlemeciliği teknikleriyle oluşturduğu el sanatı eserleri sergilendi. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Karataş, 'Eserlerin tamamı el emeği göz nuru ürünlerdir' dedi.

MÜZSAN deprem bölgelerinde halka açık ücretsiz konserler düzenledi

Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu (MÜZSAN) tarafından deprem sonrası mesleklerini icra edemeyen mahalli yerel müzisyenler ve sanatçıları desteklemek ve deprem bölgesindeki halka moral vermek için 11 ilde halka açık ücretsiz konserler düzenlendi.

Mamato Baklavaları yılın en hızlı yükselen markası ödülünü aldı

Gaziantep'te 3.'sü düzenlenen 'Best Of Gaziantep Awards ödülleri sahiplerini buldu. 34 kategoride ödül verilen gecede programın ana sponsoru olan Mamato Baklavalarına ise 'Yılın En Hızlı Yükselen Markası' ödülü verildi.

Yılın en dikkat çeken cilt uzmanı ödülü Filiz Coşkun'a verildi

Gaziantep'te 3.'sü düzenlenen 'Best Of Gaziantep Awards ödülleri sahiplerini buldu. 34 kategoride ödül verilen gecede Filiz Coşkun'a ise 'Yılın En Dikkat Çeken Cilt Uzmanı' ödülü verildi.

Gaziantep'te muhteşem Gala gecesi

Gaziantep'te 3.'sü düzenlenen 'Best Of Gaziantep Awards ödülleri 'Doğayı Koru Doğa'nı Koru' temasıyla düzenlenen gece ile sahiplerini buldu. Geceye Mehmet Ali Erbil, Aslı Kökçe, Fatih Bulut, Ömer Danış, Nadide Sultan, Yeliz Yeşilmen, Tiktok Fenomeni YTL Osman, Murat Çelik, Nez ve kırmızı halı sunucusu Nevide Çiçek gibi ünlü isimler damga vurdu.

İHA'ya yılın en başarılı haber ajansı ödülü

Gaziantep'te 3.'sü düzenlenen 'Best Of Gaziantep Awards ödülleri sahiplerini buldu. 34 kategoride ödül verilen gecede yılın en başarılı haber Ajansı ödülüne İhlas Haber Ajansı layık görüldü. Ödülü İhlas Haber Ajansı adına Gaziantep Bölge Müdürü Ahmet Orhan Akın aldı.

Saddam Hüseyin'in Hayatından Esinlenen Film Yolda

Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in hayatından esinlenen yeni bir film projesi yolda!

Gazikültür'den kentin kültürel mirasını yansıtan 5 ciltlik kitap

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 'Gaziantep'te Söylenen Deyimler' (3 Cilt), 'Gaziantep'te Söylenen Atasözleri' ve 'Gaziantep'te Söylenen Deyimler ve Atasözleri Sözlüğü' kitaplarını 5 ciltlik takım halinde Gazianteplilerin ve araştırmacıların hizmetine sundu.

Kış aylarının özel yemeği: Şiveydiz

Gaziantep'te soğuk havaların gelmesiyle birlikte gribal enfeksiyonlara karşı etkili olan şiveydiz doğal antibiyotik olma özelliğiyle yöre halkının kış aylarında tükettiği vazgeçilmez yemekler arasında yer alıyor.

Büyükşehirden yenidoğan 15 bin bebeğe ilk hediye

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) Kadın Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde sürdürdüğü 'Hoş Geldin Minik Hemşerim' projesiyle 15 bin bebeğe yeni doğan kiti hediye etti.

SANKO Sanat Galerisi'nde sergi

Ressam Emine Kasap Karakoç'un 17 Kasım 2023'te SANKO Sanat Galerisi'nde açtığı 'Döngü' temalı resim sergisi devam ediyor.

Gaziantep'te dev Gala gecesi

29 Kasımda Gaziantep'te Dev Gala Gecesi The Green Park Hotelde 9 ünlü sanatçının katılımıyla gerçekleşecek.

GKV'de öğretmenler ödüllendirildi

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları, kuruluşunun 60. yıl dönümünde bünyesinde uzun yıllardır görev yapan öğretmenleri ödüllendirdi.

Tahmazoğlu, öğretmenlerle bir araya geldi

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mezun olduğu Ahmet Çelebi İlkokulu'ndaki öğretmenlerle bir araya geldi.

Türkiye, UNESCO Dünya Miras Komitesi Üyeliğine Seçildi

Türkiye, 24. Taraf Devletler Genel Kurulu'nun yapıldığı Paris'te gerçekleştirilen oylama sonucunda UNESCO Dünya Miras Komitesi üyeliğine seçildi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, seçim sonucunu sosyal medya hesabından duyurarak Türkiye'nin bu önemli göreve layık görüldüğünü bildirdi.

SANKO Sanat Galerisi'nde döngü temalı resim sergisi

Ressam Emine Kasap Karakoç'un akrilik ve yağlı boya tekniğiyle yaptığı eserlerinden oluşan 'Döngü' temalı resim sergisi SANKO Sanat Galerisi'nde açıldı.

Şahinbey 100. yıl tünellerin ışık göründü

Şahinbey Belediyesi'nin en önemli projelerinden olan Şahinbey Belediyesi 100. Yıl Tünelleri için Cumartesi günü saat 17.00'da ışık görme töreni düzenlenecek.

Toplam 945 haber.