Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Gaziantepli çocuklar kentlerini tanıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin desteklediği Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) ile Toplum Eğitim Derneği ortaklığında depremden etkilenen çocuklara yönelik hazırlanan 'Kentler Çocuklarındır Eğitim Programı' yapıldı.

Büyük yarışmada ödüller sahibini buldu

Gaziantep Ticaret Odası koordinasyonunda çalışmalarını yürüten TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen ve toplam 200 bin TL ödüllü 'Yeni Hayaller Girişimci Fikirler' girişimci iş fikirleri proje yarışmasında finale kalan birbirinden geliştirici ve inovatif 7 proje kıyasıya yarıştı.

Psikolojik danışman ve rehber öğretmenleri Sanko Üniversitesi'nde buluştu

SANKO Üniversitesi Kariyer Günleri çerçevesinde düzenlenen Psikolojik Danışman / Rehber Öğretmen Buluşmalarının ikincisi gerçekleştirildi.

Gaziantep'in yemek kitaplarına uluslararası arenada 4 büyük ödül

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Gazikültür, İsveç'in Umea kentinde düzenlenen ve yemek kitaplarının Oscar'ı sayılan Gourmand World Cookbook Awards 2023'te 'Üzümün 40 Hli-Şire Yapma' ile 'Gelenekten Geleceğe Gaziantep Yemekleri' adlı kitaplarıyla dört uluslararası ödülün sahibi oldu.

Öğrenciler, doğayı resmetti

Şehitkamil Sanat Merkezi öğrencilerine yönelik 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla doğada etkinlik düzenlendi. Çevre bilincinin kazandırılması amacıyla düzenlenen programa katılan öğrenciler, doğa resimleri çizdiler.

Şahinbey'de geleneksel sporlar tesisi çalışmaları sürüyor

Şahinbey Belediyesi tarafından YeşilVadi Millet Bahçesi içerisine yaptırılan Şahinbey Geleneksel Sporlar Tesisinin çalışmaları tüm hızı ile sürüyor.

Ünlü şefe İsveç'ten ödül

Dünya genelinde kitap oskarları olarak bilinen ve İsveç'te düzenlenen Gourmand World Cookbook Awards 2023'te, ünlü şef Tahir Tekin'in yazdığı Gelenekten Geleceğe Gaziantep Yemekleri kitabı 2 ayrı kategoride ödül kazandı.

Gaziantep yemekleri ve kültürü temalı fotoğraf yarışmasında geri sayım başladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Gazikültür, Gaziantep Fotoğraf Sanatçıları Derneği (GAFSAD) ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) iş birliğinde gastronomi kenti Gaziantep'in yemeklerini fotoğraf ile belgelemek ve tanıtmak için 1. Gaziantep Yemekleri ve Yemek Kültürü Ulusal Fotoğraf Yarışması düzenleniyor.

Şehitkamil Sahnesi ve AGRO park projelerinde sona gelindi

Gaziantep'in, 'yaşanabilir kentler' sıralamasında yükselmesine önemli ölçüde etki edecek D.T. Şehitkamil Sahnesi ve AGRO Parkı; yerinde inceleyen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, her 2 projenin de kısa süre sonra hizmete açılacağı bilgisini verdi.

Kıtlık döneminde ortaya çıkan mıcırık aşı, Güneydoğu'nun vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alıyor

Kurtuluş mücadelesinin verildiği kıtlık dönemlerinde ortaya çıkan ve gastronomi kenti Gaziantep'in coğrafi işaretini aldığı mıcırık aşı, günümüzde yöre halkının vazgeçemediği, turistlerin ise unutamadığı lezzetler arasında yer alıyor.

SANKO Sanat Galerisi'nde 'Bir At Bir Murat' resim sergisi

Ressam Emine Özdemir, atları konu alan 'Bir At Bir Murat' temalı özgün baskı resim sergisini SANKO Sanat Galerisi'nde açtı.

Gençler geleceğin sanatçıları olma yolunda ilerliyor

Şahinbey Belediyesi'ne bağlı Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi'nde faaliyet gösteren Şahinbey Belediyesi Konservatuvarı verdiği eğitimlerle ve sunduğu imkanlarla öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarında yardımcı oluyor.

Bahar şenliklerinde kadın STK'ları bir araya geldi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Gazikültür A.Ş. tarafından gerçekleştirilen Bahar Şenlikleri oluşumunda yapılan 'Sivil Toplum Kuruluşlarının Güçlü Kadınlarıyla Buluşma' programı Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü'nde gerçekleştirildi.

Ressam Özdemir SANKO Sanat Galerisinde sergi açacak

Ressam Emine Özdemir, SANKO Sanat Galerisi'nde 26 Mayıs Cuma günü atları konu alan 'Bir At Bir Murat' temalı özgün baskı resim sergisini açacak.

Gazi torunları ecdadıyla buluşuyor

'Gaziler Diyarından, Şehitler Diyarına' projesiyle bugüne kadar 150 bin öğrenciyi ve vatandaşı ecdadıyla buluşturan Şahinbey Belediyesi gazi torunlarını ecdadıyla buluşturmaya devam ediyor.

Yemeniden ihracata büyük katkı

Geçmiş yıllarda sadece yerel halkın tercih ettiği yemeni, günümüzde getirilen yeniliklerle gündelik giyilen ayakkabılar haline geldi.

SANKO'da 'Siyahtan Beyaza Yalnızlıklar' fotoğraf sergisi

Yazar ve fotoğraf sanatçısı Güven Baykan'ın SANKO Sanat Galerisi'nde 12 Mayıs 2023'te açtığı 'Siyahtan Beyaza Yalnızlıklar' temalı fotoğraf sergisi devam ediyor.

Tapu ve Kadastro personelinden kan bağışı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 176. Kuruluş yıldönümü anısına, kan ihtiyacına katkıda bulunmak amacıyla Türk Kızılay Gaziantep Şubesi ile birlikte, Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü hizmet binasında kan bağış kampanyası düzenledi.

Şehitkamil'e 2 yeni park

Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile birlikte yapımı tamamlanan Şehitkamil Vadi Park ile yapımı süren AGRO Park'ı yerinde inceledi. Proje ile ilgili bilgi alan Milletvekili Gül, Şehrin merkezinde çocuklarımız için böyle bir yatırım yapmak da ayrıca çok iyi bir vizyon. Şehitkamil'imize, Gaziantep'imize, çocuklarımıza çok güzel bir değer katacak dedi.

Toplam 679 haber.