Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Tahmazoğlu sele kapılan Reşat Ayva'yı evinde ziyaret etti

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şanlıurfa'da yaşanan sel felaketi sonrası akıntıya kapılarak sel suları ile yaklaşık 2 kilometre sürüklenen Reşat Ayva'yı evinde ziyaret etti.

Gaziantep'te tarımsal alet ekipman parkı kuruluyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Nurdağı ve İslahiye'de çiftçinin ekimde ihtiyaç duyduğu ve depremde enkaz altında kalan alet, ekipman ve traktör için Tarımsal Alet Ekipman Parkı kuruyor.

Şahinbey'den Şanlıurfa'ya destek

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Maliye ve Hazine Bakanı Nureddin Nebati'ye Şanlıurfa'da yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Fadıloğlu'ndan, şehitliklere ve şehit ailelerine ziyaret

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü oluşumunda şehitlikleri ve şehit ailelerini ziyaret etti. Başkan Fadıloğlu, şehit aileleriyle yakından ilgilendi.

Adıyaman'daki depremzede çocuklar için oyun alanları oluşturuluyor

Gaziantep Şahinbey Belediyesi, Adıyaman'daki depremzede çocukların sosyalleşmesine katkıda bulunmak, moral ve motivasyonlarını güçlendirmek için oyun alanları oluşturuyor.

Köylerde yaşayan depremzedelerin ihtiyaçları karşılanıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) depremden etkilenen Nurdağı ve İslahiye ilçelerinin köylerinde vatandaşlara gıda ürünleri ve hijyen malzemesi dağıtımına devam ediyor.

Vefa ekiplerine dualı teşekkür

Şehitkamil Belediyesine bağlı hizmet veren Vefa Ekibi, yaşanan deprem afetinin ardından evlerine dönen yaşlıların ev temizliğini ve ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. Evi temizlenen 85 yaşındaki Gülcan Öcalan, verilen hizmet nedeniyle dua ederek, teşekkür etti.

Tahmazoğlu depremzedelerin yanında

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep sınırları içerisinde depremden en çok zarar gören Nurdağı ve köylerdeki depremzedeleri ziyaret etti.

Yedi Başak'ta yardım seferberliği sürüyor

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Gaziantep olmak üzere on ilimizin etkilendiği, dünyada eşi görülmemiş depremde Yedi Başak İnsani Yardım Derneği yaraları sarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Dernek deprem bölgelerinde yaptığı yardımların yanı sıra Gaziantep merkezinde de depremzede ailelere ve ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirdi.

Şahin, Nurdağı kırsalındaki depremzedelerle bir araya geldi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şiddetli depremlerden etkilenen Nurdağı'nda afetin yaralarını sarmak ve bölgedeki son durumu yerinde görmek için köyleri ziyaret etti.

Tahmazoğlu, Berat Kandilini kutladı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çadır kentte yaralar sarılıyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde büyük yıkımın yaşandığı Gaziantep'in İslahiye ilçesinde, devlet ve milletin ortaklığında çalışmalar bölgede tüm hızıyla devam ediyor. 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki asrın felaketinin birinci ayında bölgede yaralar büyük oranda sarıldı.

Tahmazoğlu 'Bu zorlu süreçten omuz omuza çıkacağız'

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu yaşanan deprem felaketinin yaralarını sarmak için esnaf ve vatandaşlarla bir araya geliyor.

Şehitkamil'de depremzedelerin ihtiyaçları karşılanıyor

Şehitkamil Belediyesi, deprem afetinin etkili olduğu kırsal mahallerde yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamayı sürdürüyor. Önceden belirlenen ihtiyaç ürünleri, hazırlanarak mahallelere ulaştırılıyor.

Şahin, kadın akademisyenlerle görüştü

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kahramanmaraş'ta yaşanan şiddetli depremlerden etkilenen merkez ile ilçelerde yürütülecek çalışmalarla ilgili 40 kadın rektör ve rektör yardımcısıyla video konferans yöntemiyle bir araya geldi.

Nurdağı'ndaki depremzede çocuklara moral verdiler

Şahinbey Belediyesi ekipleri, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Nurdağın'daki depremzede çocuklara psikososyal destek hizmeti için çeşitli eğlenceler düzenledi

Binaları yerle bir eden deprem dolmen mezarlara hasar vermedi

Gaziantep'in Tunç çağından kalma dolmen mezarları depremi hasarsız atlattı. Yavuzeli-Araban Karayolu üzerinde kaya taşların arada bağlantı olmadan üst üste konularak yapıldığı mezarlar 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremden de zarar görmedi.

Kültürel Miras Enstitüsü, vakıf olarak hizmet verebilecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Birliği Komisyonu Türkiye Delegasyonu ortaklığında Gaziantep'te kurulan Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü kanunu TBMM Genel Kurulu'nda onaylandı. Yasa uyarınca Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Vakfı Kanunu Teklifi ile vakıf olarak hizmet verme aşamasına geçecek.

Fadıloğlu, milli sporcuları ağırladı

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 2023 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası'nda elde ettikleri başarılarla Milli Takım'a girmeye hak kazanan başarılı sporcuları ağırladı.

Toplam 539 haber.