Sağlık

Sağlık Haberleri

Huzursuz bağırsak aendromu ve tıbbi beslenme tedavisi

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü tarafından 'İrritabl (Huzursuz) Bağırsak Sendromu (İBS) ve Tıbbi Beslenme Tedavisi' konulu panel düzenlendi.

Hastanede Engelliler Günü etkinliği düzenlendi

Medical Point Gaziantep Hastanesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebi ile hastane lobisinde etkinlik düzenlendi.

GAÜN'de organ bağışının önemi anlatıldı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İlahiyat Fakültesi tarafından hazırlan 'Organ Naklinin Dünü Bugünü ve Yarını' seminerinde konuşan Prof. Dr. Murat Taner Gülşen, yapılan her organ bağışının nakil bekleyen hastalar için bir umut olduğunu söyledi.

SANKO Üniversitesi'nde 'MS Hasta Okulu' toplantısı

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından Multiple Skleroz (MS) hastalığının konuşulacağı 'MS Hasta Okulu' konulu toplantı düzenlenecek.

Bakan Koca: “Çok yakında aramıza 15 bin 537 tıbbi sekreter arkadaşımız daha katılacak”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 15 bin 537 tıbbi sekreter alımı yapılacağını duyurdu.

GAÜN Hastanesi'nde Tıbbi Sekreterler günü unutulmadı

GAÜN Hastanesi'nde '29 Kasım Dünya Tıbbi Sekreterler Günü' dolayısıyla, hastane bünyesinde görev yapan sekreterler ziyaret edildi.

Bentall ameliyatı ile hayata döndü

Gaziantep Özel ANKA Hastanesi'ne nefes darlığı ve göğüs ağrısı şikayetiyle başvuran 68 yaşındaki bir hasta, kalp cerrahisinin en zor operasyonlarından biri olan genişleyen aort kökünün kapakla birlikte değiştirilmesi olan Bentall ameliyatı ile hayata yeniden döndü.

Huzursuz bağırsak sendromu ve tıbbi beslenme tedavisi

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü tarafından 'İrritabl (Huzursuz) Bağırsak Sendromu ve Tıbbi Beslenme Tedavisi' konulu panel düzenlenecek.

Gaziantep nöbetçi eczaneler

Gaziantep ilçelerinde nöbetçi eczanelerin adresleri belli oldu. İşte Gaziantep ilçelerinin 28 Kasım 2022 Pazartesi günü nöbetçi olan eczanelerin adresleri...

Sözel bildiride birincilik Medical Point'in

Medical Point Gaziantep Hastanesi 2. Uluslararası Hemşirelik Bakımı ve Araştırma Kongresi-INCARE 2022 Kongresi'nde Tümör Marker Ölçümlerinde Povidon İodine Etkisi başlıklı bildiri ile En İyi Deneysel Çalışma Birincilik Ödülü aldı.

Rehabilitasyonda İnovasyon Kongresi'nde uzmanlar 'Denge'yi tartıştı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı öncülüğünde, paydaş üniversitelerin ilgili bölümlerinin işbirliğiyle düzenlenen 'Uluslararası Rehabilitasyonda İnovasyon Kongresi' 'DENGE' ana temasıyla gerçekleştirildi.

Akıllı mercek ile katarakt tedavisi

Medical Point Gaziantep Hastanesi, Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Kamil Yavuzer katarakt ve tedavisi hakkında açıklama yaptı.

TTB Başkanı Fincancı hakkında iddianame hazırlandı: 7 yıl 6 aya kadar hapsi isteniyor

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, TTB Başkanı Fincancı hakkında, iddianame hazırladı. Savcılık, Fincancı'nın 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan 7 yıl 6 aya kadar hapsini talep etti.

Bakan Koca, 85 bini yeni 30 bini rutin olmak üzere 115 bin personel alınacağını duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Artan talepler karşısında 7 gün 24 saat kesintisiz verilen hizmetlerin çalışanlarımız üzerindeki yükünü takdir edersiniz. Sağlıkta Beyaz Reform çerçevesinde almayı planladığımız 85 bin yeni çalışma arkadaşımızla, 115 bin ilave personel istihdamı sağlamış olacağız' dedi.

Akciğer kanseri önlenebilir

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Hastanesi'nde; GAÜN Hastanesi ve Yeşilay Gaziantep şubesi işbirliğiyle 'Tütün ve Akciğer Kanseri' konulu seminerde konuşan GAÜN Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Füsun Fakılı, Akciğer kanseri sıklığı yüksek bir kanser türüdür ancak önlenebilmektedir dedi.

Hastane çalışanlarına Metin Hara ile etkili iletişim semineri

Gaziantep Özel Hatem Hastanesi tarafından düzenlenen organizasyonla Kişisel Gelişim Uzmanı Metin Hara, Hatem Hastanesi çalışanlarına etkili iletişim ve stres ile baş etme yöntemlerini anlattı.

Zayıflamak için Almanya'dan Gaziantep'e geldiler

Almanya'da yaşayan ve fazla kilolarından şikayetçi olan evli çift, Gaziantep Özel Anka Hastanesi'nde obezite ameliyatı oldu.

Kanserde erken teşhis uyarısı

Kasım ayı Akciğer Kanseri farkındalık ayı sebebiyle Medical Point Gaziantep Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzm. Dr. Demet Çetin Akciğer kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekerek, uyarılarda bulundu.

Şehitkamil'de diyabet yürüyüşü

Şehitkamil Belediyesi tarafından Dünya Diyabet Günü dolayısıyla 'Diyabetin Farkında Ol' temasıyla düzenlenen yürüyüş etkinliğine yüzlerce kişi katıldı.

Toplam 360 haber.