Politika

Politika haberlerini listeleyin, politika gündemini yakından takip edin.

Politika Haberleri

Bakan Osman Aşkın Bak yarın Gaziantep'e geliyor

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan Şahinbey Geleneksel Spor Merkezi'nin açılış törenine katılmak üzere Gaziantep'e gelecek.

CHP'nin 2024 Yerel Seçimlerinde Aday Adaylarından Ücret Talebi Gündemde

CHP'nin 2024 yerel seçimleri öncesinde, büyükşehir belediye başkanlığı için aday adayı olanların belirlenmesi sürecinde yeni bir gelişme yaşandı.

CHP’de TBMM İdari Amirliği İçin Yarışan Adaylar Arasındaki Toplantı Erteledi

CHP'ye yakın kaynaklar, CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, Genel Başkan Özgür Özel'in adayı olan CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan'ın Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İdari Amirliği için planlanan kapalı grup toplantısının, son anda ertelendiğini doğruladılar.

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığının 4. Olağan Kongresinin tarihi belli oldu

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı, 26 Kasım Pazar günü saat 20.00'de gerçekleştirilecek 4. Olağan Kongresi için hazırlıklarını tamamlıyor. Kongre, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yanında bulunan Onat Kutlar Konferans Salonu'nda gerçekleşecek.

Şahinbey'de 100. Yıl Tünellerinde ilk ışık bakanlarla birlikte görüldü

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan Şahinbey Belediyesi 100. Yıl Tünellerinin ışık görme törenine katılarak tünelin içerisinden yürüyerek geçti.

Başkan Kılıç, adaylık başvurusunu yaptı

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, Milliyetçi Hareket Partisi'nde devam eden başvuru süreci kapsamında 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için aday adaylık başvurusunu yaptı.

Bakan Göktaş, Şahinbey'de yetim aileler için yapılan konutları inceledi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Şahinbey Belediyesi tarafından yetim aileler için yapılan evleri gezerek incelemelerde bulundu.

Bakan Göktaş, Başkan Şahin ile bir araya geldi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile bir araya geldi.

Bakan Göktaş, Gaziantep Valisi Kemal Çeber ile bir araya geldi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Gaziantep Valisi Kemal Çeber ile bir araya geldi. Valilik şeref defterini imzalayan Bakan Göktaş, daha sonrasında kent protokolü ile basına kapalı toplantı yaptı.

CHP lideri Özel: “Kılıçdaroğlu ile telefonla görüştük, mazbatadan sonra devir teslim yapacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Kemal Kılıçdaroğlu ile telefonda görüştüklerini ifade ederek, 'Mazbatadan sonra devir teslim yapacağız dedi.

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda genel başkanlık seçimi ikinci tura kaldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 38. Olağan Kurultayı'nda iki adaylı genel başkan seçimi ikinci tura kaldı.

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda gerginlik

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 38. Olağan Kurultayı'nda delegeler arasında gerginlik yaşandı.

Şahinbey Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı yapıldı

Şahinbey Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısının 1.oturumu, Şahinbey Belediyesi Meclis Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Başkanlığında Belediye Meclis Salonu'nda yapıldı.

Gaziantep'te 2014'ten bu yana 'ulaşım'daki konfor ve kalite arttı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılından bu yana kent genelinde gerçekleştirdiği bin 110 km'lik sıcak asfalt serimi, 2 bin 995 km'lik sathi kaplama ile ulaşımda önemli yol kat etti.

Bakan Tunç: “Filistin’de 3 bin 500’den fazla çocuk katledildi“

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İsrail'in insanlık dışı saldırılarında 8 bine yakın insanın hayatını kaybettiğini belirterek, Bunlar sivil insanlar, 3 bin 500'den fazlası çocuk, 444 bebek katlediliyor ve dünya susuyor' dedi.

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Başaran istifa etti

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Başaran görevinden istifa etti.

Milletvekili Gürban'dan İsrail'e sert tepki

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban, İsrail'in sivillere yönelik saldırılarını kınayarak, Gazze ve Filistin'in yanında olduklarını belirtti.

İl Başkanı Çetin 'Gaziantep Sağlık üssü oluyor'

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, MKYK Üyesi M. Sait Kirazoğlu ve İl Yönetim Kurulu üyeleriyle hizmet vermeye başlayan Gaziantep Şehir Hastanesi hakkında bilgi aldı.

Erbakan: “Meclis’e ‘Filistin tezkeresi’ gelirse destekleriz”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, sosyal medyadan yaptığı 'Gazze' çağrısını memnuniyetle karşıladıklarını ve Mehmetçik'in 'barış gücü' olarak Filistin'e gönderilmesi konusunun Meclis'e gelmesi halinde destekleyeceklerini söyledi.

Toplam 755 haber.