Politika

Politika haberlerini listeleyin, politika gündemini yakından takip edin.

Politika Haberleri

Gaziantep ile Venezuela'nın La Guaira eyaleti kardeş şehir oluyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı'nın 2'nci oturumunda Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Halil Uğur başkanlığında toplandı.

Şehitkamil'de meclis toplantısı yapıldı

Şehitkamil Belediye Meclisi'nin 2024 Yılı Dönemi Haziran Ayı 1. Birleşim Toplantısı tamamlandı. Toplam, 17 madde görüşüldü.

Türkiye'nin ilk yüzde yüz yerli ve milli motorlu elektrikli trenleri GAZİRAY'da kullanılacak

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, GAZİRAY için Sakarya'da ilk yerli ve milli tren setlerinin üretildiği TÜRASAŞ fabrikasını ziyaretinde Gazi şehirlilere ve Türkiye'ye müjde vererek, 'Tren setlerimizin motoru yüzde yüz yerli ve milli. Bu ilk kez başarıldı ve Türk mühendisler tarafından yapıldı. Tamamlandığında bir ilk olacak' dedi.

Yılmaz, Karşıyaka bölgesinde vatandaşlarla buluştu

Şehitkamil Belediye Başkanı Avukat Umut Yılmaz, vatandaşlarla bir araya gelerek, halkın sorunlarını yerinde tespit etmek ve çözüm üretmek amacıyla ziyaretlerine devam ediyor. Başkan Yılmaz, 'Erişilebilir ve yaşanabilir bir Şehitkamil için el birliğiyle dayanışma içinde çalışıyoruz. Her bir vatandaşımızın desteği ve katılımıyla daha güçlü, daha huzurlu ve daha mutlu bir Şehitkamil inşa ediyoruz' dedi.

Nizip Caddesi'ndeki işletmelere çevre denetimi

Şehitkamil Belediyesi, Nizip Caddesi'nde terlik ve ayakkabı imalatı yapan işletmelere yönelik kapsamlı bir denetim gerçekleştirdi.

3 ilçe ve 4 beldede seçimler yenilenecek

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi'nin ardından sonuçlara yapılan itirazlar sonucu 2 Haziran'da 3 ilçe ve 4 beldede tekrarlanacak seçimlerde 50 binden fazla seçmen sandığa gidecek.

Yılmaz, bayram coşkusunu yaşamaya davet etti

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla kutlamak için hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Şehitkamil Belediye Başkanı Avukat Umut Yılmaz, 'Sizleri, düzenleyeceğimiz ücretsiz etkinliklere davet etmekten büyük bir mutluluk duyuyorum' dedi.

Yavuzeli'nde Yeni Kaymakamlık Binası Hizmete Açıldı

Yavuzeli ilçesinde, yeni yapılan kaymakamlık binası hizmete açıldı.

Şehitkamil Belediye Meclisi 2. Birleşim Toplantısı tamamlandı

Şehitkamil Belediye Meclisi'nin 2024 Yılı Dönemi Mayıs Ayı 2. Birleşim Toplantısı tamamlandı. Toplam 7 madde görüşüldü.

Şehitkamil Belediyesi meclis toplantısı yapıldı

Şehitkamil Belediye Meclisi'nin 2024 Yılı Dönemi Mayıs Ayı 1. Birleşim Toplantısı tamamlandı. Toplantıda 8 madde görüşüldü.

Şahinbey Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı yapıldı

Şahinbey Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısının 1.oturumu Şahinbey Belediyesi Meclis Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, başkanlığında yapıldı.

Vali Çeber'den İHA'ya ziyaret

Gaziantep Valisi Kemal Çeber, İhlas Haber Ajansı (İHA) Gaziantep Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Başkan Tahmazoğlu: '1 ayda beton fiyatları Türkiye standartlarına gerilemezse beton santralleri kuracağız'

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, sosyal medya hesabından Gaziantep'teki çimento üreticilerine seslenerek, Gaziantep'teki beton fiyatları 1 ay içerisinde Türkiye ortalaması fiyatlarına gelirse problem yok, gelmediği taktirde biz de Şahinbey Belediyesi olarak gerekiyorsa işbirliği içerisinde Gaziantep'e beton santrali kurup bunu halka daha ucuz fiyata veririz dedi.

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, Gaziantep'te depremzedelerle bir araya geldi

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde depremzedelerle bir araya gelerek resim sergi alanını gezdi.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier Gaziantep'te

Almanya Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Türkiye temaslarının 2. gününde Gaziantep Gazikent İlkokulu'nu ziyaret ederek çocuklarla 23 Nisan'ı kutladı. Ziyaret sırasında bazı vatandaşlar evlerinin balkonlarına Filistin bayrağı asarak bazı vatandaşlar ise okul çevresinde toplanarak İsrail'e verilen destekler nedeniyle Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier'i protesto etti.

Gaziantep'te yeni dönemin ilk meclis toplantısı yapıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi sonrası ilk toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin başkanlığında yapıldı.

Şehitkamil Meclisi'nde seçim yapıldı

Şehitkamil Belediyesi yeni dönemin ilk Meclis Toplantısı Avukat Umut Yılmaz Başkanlığı'nda gerçekleşti. İki yeni komisyon kurulmasına karar verilen toplantıda, meclis başkan vekilleri, divan katipleri ile komisyon üyeleri seçimi yapıldı.

Yılmaz'a Karşıyaka'da sevgi seli

Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz, Ramazan Bayramı öncesi vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Karşıyaka bölgesini ziyaret eden Başkan Yılmaz, bölgeye yapılacak yatırımlarla ilgili incelemelerde bulunurken, esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek taleplerini dinledi.

Tahmazoğlu, ilk çılgın projesinin müjdesini verdi

15 yıllık görev süresi boyunca devasa projelere imza atan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, dördüncü dönem için mazbatasını alır almaz Çift Katlı Yol projesi için kolları sıvadı.

Toplam 852 haber.