Politika

Politika haberlerini listeleyin, politika gündemini yakından takip edin.

Politika Haberleri

Büyükşehir, ODTÜ mezunları derneği iş birliğinde 5 bin metrekarelik alanı ağaçlandırdı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, ODTÜ Mezunları Derneği iş birliğinde 'Yeşil Gaziantep Projesi' çerçevesinde 5 bin metrekarelik alan ağaçlandırıldı.

Belediyeden hediye yağmuru

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, sosyal medya üzerinden sorulan sorulara doğru cevap veren ve kurayla isimleri belirlenen vatandaşlara bisiklet ve tablet hediye etti.

Fadıloğlu, Karayılan'ın doğum günü davetine icabet etti

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, görme engelli Gürsel Karayılan'ın doğum günü davetine duyarsız kalmadı. Karayılan, '3 Aralık, benim doğum günüm. Sağ olsun Başkanımız davetimizi kırmadı. Bugün evimi ziyaret ederek beni ziyadesiyle mutlu etti' dedi.

Bakan Kurum’dan, “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesine başvuran vatandaşlara teşekkür mektubu

'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesine başvuran vatandaşlara teşekkür mektubu gönderen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 'Kura çekimlerimizi mart ayına kadar tamamlayacak ve 2 yıl içerisinde ilk 250 bin konutumuzu vatandaşlarımıza teslim edeceğiz' dedi.

602 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının daha kamu kurumlarına ataması yapıldı

Şehit yakını, gazi ve gazi yakını toplam 602 kişinin daha kamu kurumlarına ataması yapıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 'Türkiye Cumhuriyeti'ni terörle terbiye edeceğini ve bir uydu haline getireceğini sananlar büyük bir yanılgı içindeler. Sınırlarımızın hemen ötesinde onlarca yıllardır yaşanan savaşlardan ve karışıklıklardan ülkemizi korumaya, vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamaya kararlıyız' dedi.

Gül ile Şahin, Şehitkamil'deki projeleri yerinde inceledi

Gaziantep Valisi Davut Gül ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu beraberinde ilçedeki yatırımları yerinde inceledi. Projelerin detaylarına ilişkin Vali Gül ile Başkan Şahin'i bilgilendiren Başkan Fadıloğlu, projelerin en kısa sürede tamamlanarak halkın kullanımına sunulacağını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu:” Taksim saldırısı sonrası kaçan Bilal Hassan’ın kardeşi yakalandı”

İçişleri Bakanı Soylu, 'Taksim saldırısı sonrası kaçan Bilal Hassan'ın kardeşi yakalandı. Taksim saldırganı teröristin sözde eşi olan Bilal'in YPG üniformalı fotoğrafları da ele geçirildi' dedi.

KKTC'nin tanınmasında Gaziantep örnek olacak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC'nin dünyada tanınması ve gelişmesinde Gaziantep modelini örnek alacaklarını belirterek, ziyaret ettiği Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e teşekkür etti.

Araban'da doğalgaz alt yapı çalışmaları devam edecek

Gaziantep'in Araban ilçesinde Şubat 2022 tarihinde başlayan doğalgaz alt yapı çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Hasan Doğru, alt yapı çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: 'Kıbrıs'ta iki devletli siyaset yeni siyasettir'

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 'Kıbrıs'ta iki devletli siyaset yeni siyasettir' dedi. Tatar, KKTC'nin tanınması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da tarihi adımlar attığını vurguladı.

Kuzeyşehir hızla gelişiyor

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Davut Gül ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile Şehitkamil ilçesinde devam eden çalışmaları inceledi.

Gazi kenti süsleyen ağaç ve çiçekler Oğuzeli fidanlığında üretiliyor

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Büyükşehir Belediyesi tarafından Oğuzeli ilçesinde kurulan ve keti güzelleştiren ağaç ve çiçeklerin üretildiği fidanlıkta incelemede bulundu.

Gaziantep'te 24 kasım mesajı

Gaziantep protokolü yayımladığı mesaj ile 24 kasım Öğretmenler Gününü kutladı

Milletvekili Taşdoğan Karkamışlıların acısını paylaştı

Gaziantep'in Karkamış ilçesine, Suriye bölgesindeki PKK/YPG'li teröristler tarafından düzenlenen terör saldırının ardından MHP Gaziantep Milletvekili Doç.Dr. Ali Muhittin Taşdoğan bölgeye gelerek esnaf ve vatandaşların acısını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “En uygun olan vakitte karadan da teröristlerin tepesine bineceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Hava harekatlarımızı kesintisiz sürdürürken bizim için en uygun olan vakitte karadan da teröristlerin tepesine bineceğiz. Teröristlerin içine saklanarak kendilerini güvende hissettikleri o beton tünellerin mezarları haline geleceği gün yakındır' dedi.

Milli Savunma Bakanı Akar: “Pençe Kılıç Harekatı’nda 254 terörist etkisiz hale getirildi”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 'Pençe Kılıç Harekatı, hava ve kara ateş destek vasıtalarıyla yapılan cezalandırma atışları ile devam ediyor. Harekatta şu ana kadar 471 hedef ateş altına alındı, 254 terörist etkisiz hale getirildi' dedi.

İçişleri Bakanı Soylu: “Terör örgütlerine yönelik operasyonların tek bir değerlendirmesi olur; terör örgütlerini ortadan kaldırmak”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser ve beraberindeki heyeti kabul etti. Şeref defterinin imzalanması ve hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından iki bakan, basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan kimyasal silah iddialarına tepki

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada kimyasal silah iddialarına tepki göstererek, 'Kahraman ordumuzun başarılarına gölge düşürmek, terör örgütüne nefes aldırmak isteyenlerin bu alçak iftiraları tamamen gerçek dışıdır, bir hezeyandır. Özellikle yurt dışında bir algı oluşturmaya yönelik 'Çamur at izi kalsın' çabasıdır. Bu iftiraları atanlar, bunlara alet olanlar; en hafif tabiriyle gaflet ve dalalet, hatta hıyanet içerisindedirler' dedi.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, Gaziantep’te gerçekleştirilen terör saldırısını kınadı

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Ankara Büyükelçiliği, Gaziantep'te gerçekleştirilen kanlı terör saldırısını sosyal medya hesabı üzerinden kınadı.

Toplam 418 haber.