Eğitim

Eğitim Haberleri

SANKO Üniversitesi'nde 'MS hasta okulu' düzenlendi

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı tarafından, merkezi sinir hastalığı olan Multipl Skleroz'un (MS) ele alındığı 'MS Hasta Okulu' konulu toplantı düzenlendi.

Genç iş adamları HKÜ'de tecrübelerini paylaştı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi, Kariyer Topluluğu, Tecrübe Transferi Topluluğu ve Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği Gaziantep Şubesi Gençlik Kurulu işbirliği ile düzenlenen programda, sektörünün öncü genç iş insanları tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

Eğitim kurumları arasında iş birliği

SANKO Üniversitesi ile Yasemin Erman Balsu Anadolu Lisesi arasında bilimsel, sosyal ve kültürel faaliyetlere ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

SANKO Okulları'ndan eskrim başarısı

SANKO Okulları öğrencileri, Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Okul Sporları Eskrim Müsabakaları'nda sekiz birincilik, üç ikincilik, dört üçüncülük ve beş dördüncülük olmak üzere toplam yirmi madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

GAÜN'de 'En yüce duygu annelik' konferansı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İlahiyat Fakültesi ile GAÜN Fatihler Yetiştiren Anneler Topluluğu tarafından hazırlanan En Yüce Duygu Annelik konulu konferansa öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Gastronomi öğrencilerine çikolata eğitimi

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerine Puratos Firması Teknik Danışmanı Mehmet Karaduman tarafından çikolata eğitimi verildi.

Üniversite yazılım programı başarıyla tamamlandı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Kariyer Planlama, Girişimcilik Araştırma ve Uygulama Merkezi, Kodluyoruz Derneği ile Patika.dev iş birliğinde başlatılan Üniversite Yazılım Programları sona erdi.

GAÜN personeline bilgi güvenliği farkındalık eğitimi verildi

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Kalite Geliştirme Koordinatörlüğü tarafından organize edilen çalışanların bilgi güvenliği konusunda farkındalık seviyelerinin arttırılmasına yönelik olarak GAÜN Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından üniversite personeline Bilgi Güvenliği Farkındalık eğitimi verildi.

GAÜN'lü öğrencilere baklava semineri

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Gastronomi Topluluğu tarafından hazırlanan Baklava Semineri GAÜN İnşaat Mühendisliği Konferans Salonu'nda gerçekleşti.

Milli Eğitim Bakanı Özer: "Cumhuriyet tarihinde ilk kez okullaşma oranı yüzde 95’in üzerine çıkmıştır"

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Diyarbakır'da Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesinin kapanış törenine katıldı. Bakan Özer, programda yaptığı açıklamada, Son yirmi yılda eğitimin tüm kademelerinde, cumhuriyet tarihinde ilk kez okullaşma oranı yüzde 95'in üzerine çıkmıştır. Yani son yirmi yıl, beşeri sermayenin en verimli bir şekilde değerlendirildiği bir döneme tekabül etmektedir' dedi.

Quıck sigorta çocuklar için eğitimin sigortası oluyor

Quick Sigorta tarafından Aralık 2019'da temeli atılan 32 derslikli Gülseren-Hüseyin Doğan İlkokulu'nun resmi açılışı 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde yüksek bir katılımla gerçekleşti.

GAÜN Erasmus+ bölüm koordinatörleri toplantısı gerçekleştirildi

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Genel Sekreteri Dr. Muhammet Musa Budak'ın katılımıyla Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda, Erasmus+ Bölüm Koordinatörleri bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda Erasmus+ KA131 ve KA171 programları hakkında güncellenen yeni sistemler hakkında bilgi verildi.

ESSGSIE projesinin Ulusötesi toplantısı yapıldı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) koordinatörlüğünde 2020 yılı Teklif Çağrısı döneminde Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar çerçevesinde kabul edilen Empowering Social Skills of Gifted Students by Inclusive Education isimli proje çerçevesinde 4. TPM Ulusötesi Proje Toplantısı ortak ülkelerin katılımı ile gerçekleştirildi.

YÖK Başkanı Erol Özvar: “İlk defa Ocak 2023 yılında uygulanacak Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı’nı başlatıyoruz”

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 'Yükseköğretim Kurulu olarak yurt dışından öğrenci kabulünde standartlaşmayı sağlamak için ilk defa Ocak 2023 yılında uygulanacak Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı'nı (TR-YÖS) başlatıyoruz' dedi.

Öğretmenler gününe özel sergi

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Kültür ve Spor Müdürlüğü Plastik Sanatlar Topluluğu öğrencileri tarafından Topluluk Eğitmeni İbrahim Halil Rençber öncülüğünde Resim Öğretmeni Yusuf Özdemir ile beraber 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne özel sergi düzenlendi.

Gaziantep Kolej Vakfı öğrencileri yurtdışı Bilim ve Kültür gezisinde

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri öğrencileri düzenledikleri yurtdışı bilim ve kültür gezisiyle Almanya ve İsviçre'de incelemelerde bulundular. 30 kişiden oluşan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri kafilesine öğretmenleri de rehberlik yaparak Almanya ve İsviçre'de çeşitli merkezleri ziyaret ederken Almanya ve İsviçre'deki eğitim sistemlerini de mercek altına aldılar.

Genç iş insanlarına ilk yardım eğitimi

SANKO Üniversitesi Hastanesi ile Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği (GAGİAD) Kadınlar Kuruluna bağlı Sosyal İlişkiler ve Eğitim Komisyonu, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde dernek üyelerine yönelik ilk yardım eğitimi düzenledi.

HKÜ'de 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele' paneli düzenlendi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Kadın ve Aile Uygulama ve Araştırma Merkezi (KADMER) tarafından, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' nedeniyle düzenlenen panel HKÜ Cine Amfi'de gerçekleştirildi.

SANKO Üniversitesi'nde akademik yıl açılış töreni

SANKO Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı Açılış ve Tıp Fakültesi Beyaz Önlük Giyme töreni yarın (26 Kasım 2022) düzenlenecek.

Toplam 381 haber.