Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Et ve Süt Kurumu ürünleri Tarım Kredi marketlerinde uygun fiyattan satılacak

Ramazan ayı boyunca uygun fiyata kırmızı et satışına yönelik alınan tedbirler kapsamında Et ve Süt Kurumu markalı kıyma kilogram fiyatı 140, kuşbaşı ise 150 liradan Tarım Kredi Birlik Marketlerde tüketicilere sunulacak.

Kentsel dönüşümde vatandaşlara 1 milyon 250 bin liraya kadar finansman imkanı sunulacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının yeni yapıların inşasına ve kentsel dönüşüme yönelik çalışmaları çerçevesinde riskli alanlarda yer alan ya da kendisi riskli yapıların malikleri için 1 milyon 250 bin liraya kadar finansman imkanı sunulacak.

Konut fiyatları Ocak ayında yüzde 153,1 arttı

Ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 6,9 oranında artan KFE, bir önceki yılın aynı ayına göre nominal olarak yüzde 153,1, reel olarak ise yüzde 59,1 oranında arttı.

Başak Traktör'ün yeni ürünleri Konya Tarım Fuarı'nda görücüye çıktı

Başak Traktör, 5000 serisi yeni ürünlerini Konya Tarım Fuarı'nda sergiledi.

İhracata liman darbesi

Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat ve Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Celal Kadooğlu, İskenderun Limanı'nda meydana gelen yangının ardından şimdi de Mersin Limanı'nda yaşanan sorunların bölge ihracatına büyük darbe vurduğunu söyledi.

Afetzede besiciler, 2 bin tonluk yem desteğinden memnun

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Nurdağı ve İslahiye başta olmak üzere merkez ilçelerdeki depremzede besicilere 2 bin tonluk yem desteği verdi. Üreticiler, afet sonrası yemlerinin kısa sürede hayvanlarına ulaştırıldığını söyledi.

İkinci el otomobil piyasasında seçim ve bayram telaşı

Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala sıfır otomobil bulamayan vatandaş ikinci el otomobile yöneldi. İkinci el otomobil piyasasında son 15 gün içerisinde yüzde 5 artış yaşandı. Talebin en çok 350 bin TL ile 500 TL arasında olan araçlara olduğu belirtilirken, araç almak için ise tam zamanı olduğu söyleniyor.

Döviz kurları güne nasıl başladı ?

Dolar 18,9740 liradan, euro ise 20,3160 liradan güne başladı.

GSO Başkanı Ünverdi, deprem sonrası bölge sanayisinin durumunu canlı yayında anlattı

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, deprem sonrası sanayinin durumu ve beklentiler hakkında açıklamalarda bulundu.

İşsizlik oranı Ocak ayında yüzde 9,7 oldu

2023 yılı Ocak ayında bir önceki aya göre 166 bin kişi azalarak 3 milyon 424 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 0,5 puan azalarak yüzde 9,7 seviyesinde gerçekleşti.

Devlete olan borçlar yeniden yapılandırılıyor

Devlete olan borçlar yeniden yapılandırılıyor.

Gaziantep hal fiyatları

Gaziantep Hal Müdürlüğü Fiyat Listesi (8 Mart 2023)

Gaziantep esnafı hazır konukları bekliyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerden birisi olan Gaziantep şehir merkezinde hayat hızla normale dönüyor. Şirehan Group Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Tekin Öztan, depremden bir ay sonra şehirdeki işyerlerini gezerek esnafla görüştü. Şehirde depremin izlerinin kaybolmaya ve hayatın normalleşmeye başladığını ifade eden Tahir Tekin Öztan esnafın desteklenmesiyle bölge ekonomisinin güçleneceğini ve bölgede yaraların daha hızlı sarılacağını ifade etti.

Gaziantep'te depremden etkilenen hayvan üreticilerine destek

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB), depremlerden etkilenen ilçelerde ahırları ve hayvanları zarar gören üreticilere yardım desteğini sürdürüyor.

Dünyanın halısını Gaziantep üretiyor

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu GAİB hizmet binasında Zeynal Abidin Kaplan Başkanlığında toplanarak gündemi değerlendirdi. Toplantı sonrası bir değerlendirme yapan Başkan Kaplan, dünyanın halısını üretmeye devam edeceklerini belirterek, Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Önceliğimiz ülkemiz ve milletimizdir. Daha çok çalışacak daha çok üretecek ve yaralarımızı kenetlenerek birlikte saracağız' dedi.

SGK'dan EYT ile ilgili 'e-devlet' ve 'acele etmeyin' çağrısı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Gaziantep İl Müdürü Mehmet Uzun, EYT yasasının Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından yaşanan başvuru yoğunluğuna dikkat çekerek, EYT işlemlerinin 'e-devlet' üzerinden de yapılabileceğini ve vatandaşların ay sonuna kadar zamanının olduğunu söyledi.

Halı Sektör Kurulu Gaziantep'te toplandı

TİM Halı Sektör Kurulu Salahattin Kaplan Başkanlığında GAİB hizmet binasında toplanarak gündemi değerlendirdi.

Güneydoğulu İhracatçıların Dubai çıkarması

Güneydoğu Anadolu Bölgesinden 39 firmanın katıldığı Dubai Gulfood 2023 Uluslararası Gıda ve Otel Ekipmanları Fuarındaki Türk stantlarına büyük ilgi gösterildi.

Üreticide 19, markette 31 ürünün fiyatı arttı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Şubat ayında markette 41 ürünün 31'inde, üreticide ise 33 ürününün 19'unda fiyat artışı olduğunu bildirdi.

Toplam 1339 haber.