Gündem

Gündem Haberleri

Gaziantep Büyükşehir atma projesi ile ilkokul öğrencilerini bilinçlendiriyor

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yeni haftanın ilk ders günü Hayri Küpeli İlkokulu'nu ziyaret ederek çocuklarla bir kez daha 'Yerlere çöp atma' dedi.

Gaziantep Kolej Vakfı'nda 60. yıl festivali coşkuyla başladı

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 60.Yıl Festivali, Bilim ve Sanat Etkinlikleri Bahar Şöleni ve Dansın Renkleri Gösterileri, GKV eğitim kampüsünde düzenlenen açılış töreniyle start aldı. Etkinliklerin ilk gününde Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları mezunlarından ünlü sanatçı Naz Ölçal sevenleriyle muhteşem bir konserde buluşurken etkinlik kapsamında gün boyu bir birinden farklı çalışmaya imza atıldı.

Ünlü sanatçı Naz Ölçal GKV festivalinde sahne aldı

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 60. Yıl Festivali kapsamında sahne alan ünlü sanatçı Naz Ölçal, seslendirdiği bir birinden güzel parçalarla sevenlerini adeta coşturdu. GKV Özel Okulları mezunu olan Naz Ölçal sanat dünyasında kendi yazdığı parçaları seslendirmesiyle tanıtan ve gençler arasında büyük ilgi gören bir sanatçı olarak festivalin ilk gecesine damgasını vurdu.

5 metrekare dükkanında 65 yıldır teknolojiye direniyor

Gaziantep'te Bakırcılar Çarşısı'ndaki 5 metrekare dükkanında 65 yıldır dede mesleğini yaşatmaya çalışan 75 yaşındaki Tahir Demirci, el yapımı çanta yapıp satarak teknolojiye direniyor.

Gaziantep'te 'Gastronominin Yıldızları' ödül töreni düzenlendi

Gaziantep'te düzenlenen Gastronominin Yıldızları Ödül Töreni ile kentin gastronomisine katkı sunan pek çok kurum, kuruluş ve kişi ödüllendirildi. Ödül töreninde İhlas Haber Ajansı'na da kentinin gastronomisinin tanıtımına katkıları nedeniyle ödül verildi.

Gaziantep Kent Konseyi'nin 6'ncı seçimli genel kurul toplantısı yapıldı

Gaziantep Kent Konseyi'nin 6'ncı Dönem Seçimli Olağan 1'inci Genel Kurul Toplantısı düzenlendi.

Gaziantep'in 'Terso Kemal'i gazeteleri ters okuyor

Gaziantep'te yaşayan 63 yaşındaki Kemal Elma, tersten konuşma becerisini ileri seviyeye götürerek gazeteleri de tersten okumaya başladı. Kemal Elma'ya bu özelliği nedeniyle yakın çevresi tarafından 'Terso Kemal' lakabı takıldı.

Tahmazoğlu, vatandaşları kan bağışına davet etti

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 27-28 tarihinde düzenleyeceği kan bağışı kampanyasına vatandaşları davet etti.

Parkların revizesiyle ilgili büyük hamle

Şehitkamil Belediyesi, 'Şimdi Daha Çok Şehitkamil' mottosuyla 15 Temmuz Mahallesi sınırları içerisindeki Fatih Parkı'nda kapsamlı bir revize çalışmasına başladı.

Büyükşehir'den bin bağlama bin umut konseri

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gönüllü Hizmet Vakfı iş birliğinde bin öğrencinin bağlama çaldığı ve 70 öğretmenin korist olarak görev aldığı 'Bin Bağlama Bin Umut' konseri yapıldı.

Şehitkamil'de '90'lardan kalan şarkılar' konseri düzenlendi

Şehitkamil Sanat Merkezi'nde eğitim gören konservatuar öğrencileri, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen '90'lardan Kalan Şarkılar' konseriyle izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Tahmazoğlu esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu saha çalışmaları çerçevesinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

GAZİANTEP'TE TOPLU TAŞIMAYA ZAM GELDİ!

Gaziantep'te Ulaşım Ücretlerine Zam Geldi

Şahinbey Belediyesi Millet Kütüphanesi'ne yoğun ilgi

Şahinbey Belediyesi'nin geçtiğimiz günler içerinde hizmetine sunduğu Türkiye'nin ikinci büyük kütüphanesi olan Şahinbey Millet Kütüphanesi öğrenciler ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Gaziantep'te bir vatandaş şehitliğin kapısını öptü

Gaziantep'te bir vatandaş, kahramanlık ve fedakarlık simgesi olan Antep Savunması Şehitliği'nin önünden geçerken, kapıyı öptü.

İlkokul öğrencilerinden jandarmaya ziyaret

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde 33 ilkokul öğrencisi jandarma karakolunu ziyaret ederek yerinde eğitim aldı.

Türk Halk Müziği Korosu'ndan Gaziantep'te Bahar konseri

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından hazırlanan Bahar Konserleri büyük ilgi gördü.

Kadınlardan, hayata renk katan sergi

Şehitkamil Belediyesi Hanımlar Lokali Aile Merkezi'nde eğitim gören kadınların yaptığı yağlıboya resimleri içeren 'Hayata Renk Kat' isimli sergi, Şehitkamil Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluştu.

Gaziantep Büyükşehir ev sahipliğinde 'Giz Bahçesi' sergisi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Atiye Güner'in 'Giz Bahçesi' sergisi açıldı.

Toplam 2523 haber.