Gündem

Gündem Haberleri

Irak'ın yeni döviz politikası ihracatçıları zora soktu

Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Celal Kadooğlu, Irak'ın döviz politikasındaki değişikliklerin ihracatı olumsuz yönde etkilemeye başladığını belirtti. Döviz hareketlerinin kontrol altına alınması için getirilen yeni uygulamalarla başlayan piyasadaki döviz sıkıntısı iki ülke arasındaki para transferini zorlaştırıyor.

Deprem bölgesindeki esnaf kepenk açmaya başladı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde büyük hasara neden olan depremlerden etkilenen illerden biri olan Gaziantep'teki esnaf deprem sonrası normalleşmeden umutlu olduklarını belirtti.

2 yıllık husumet barış yemeği ile sona erdi

Gaziantep'in Nizip ilçesinde yaklaşık 2 yıl önce bir kişinin ölümü ve 3 kişinin yaralanması nedeniyle başlayan husumet, ailelerin buluştuğu yemek ile sona erdi.

Hasta depremzedenin imdadına jandarma yetişti

Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde yaşadığı çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle hastaneye gidemeyen Huri Karaman adlı yaşlı depremzede, jandarma ekiplerince götürüldüğü sahra hastanesinde tedavi edildi. Karaman, tedavisinin ardından yine ekipler tarafından evine bırakıldı.

Gazeteciler Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin ile Nurdağı'nda incelemelerde bulundu

Anadolu Yayıncılar Derneği ve gazeteciler, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve koordinatör vali Şırnak Valisi Osman Bilgin ile bölgede incelemelerde bulundu.

Gaziantep'te arpa ve buğday üreticilerine gübre desteği

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB), depremden dolayı gübre tedariki konusunda sıkıntı yaşayan arpa ve buğday üreticilerine 3 bin ton gübre desteği verdi.

Gaziantep'ten 18 Mart Mesajı

Gaziantep Büyükşehir belediye Başkanı Fatma Şahin, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Şehitkamil, Yavuzeli ve Araban çiftçisine 50 bin fidan dağıtıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) tarafından kent genelindeki tarım arazilerinde ürün verimliliğini artırmak için yapılan toprak ve iklim araştırmaları sonucunda çiftçilere 25 bin badem, 15 bin zeytin ve 10 bin kiraz fidanı dağıtıldı.

Depremzedelere ücretsiz tıraş

İMKANDER öncülüğünde Gaziantep'ten götürülen berberler Adıyaman'daki konteyner kentte depremzedeleri ücretsiz tıraş etti.

Gaziantep'te yarın birçok bölgede elektrik kesintisi olacak

Gaziantep'te yarın ( 17 Mart Cuma ) uygulanacak elektrik kesintisi programı

Şehitkamil'den Şanlıurfa'ya yardım eli

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şanlıurfa'da aşırı yağışların neden olduğu selden etkilenen vatandaşlara, baş sağlığı ve geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Fadıloğlu, yaptığı açıklamada, 'Kardeşlik hukuku içerisinde, gelen talepler neticesinde ekip arkadaşlarımız şuan da iş makinelerimizle Şanlıurfa'da temizlik hizmetlerine destek veriyorlar' dedi.

Şahinbey'den Şanlıurfa'ya destek

Şahinbey Belediyesi, depremin ardından sel felaketinin vurduğu Şanlıurfa'ya acil olarak takviye ekip gönderdi.

Gaziantep Üniversitesi 384 Sözleşmeli Personel alıyor

ilan.gov.tr’de yer alan ilana göre;

Yedi Başak, Ramazan kampanyası çalışmalarına başladı

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan çalışmalarına erkenden başladı.

Şehitkamil'de binlerce aileye gıda yardımı

Şehitkamil Belediyesi, Ramazan ayı öncesinde dar gelirli ailelere yönelik gıda yardımı dağıtımına başladı. Şehitkamil Belediyesi tarafından yapılan gıda yardımı, bu yıl 10 bin dar gelirli aileye ulaştırılacak.

Tahmazoğlu, esnafla bir araya geldi

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Adıyaman'a vermiş olduğu desteğin yanı sıra Şahinbey'de de esnaf ve vatandaş ziyaretlerini sürdürüyor.

Gaziantepliler Dikkat! Elektrik kesintisi olacak...

Gaziantep'te yarın ( 15 Mart Çarşamba ) uygulanacak elektrik kesintisi programı

Gaziantep'te 51 kişinin öldüğü Furkan Apartmanı’nın ön raporu: Kolonlar kesildi, eklemeler yapıldı

6 Şubat depremlerinde Gaziantep’in Nizip ilçesinde 51 kişinin hayatını kaybettiği Furkan Apartmanı’na ilişkin hazırlanan ön raporda binada yapılan değişiklikler dikkati çekti.

Şahinbey Belediyesi Adıyaman'da

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Adıyaman'da depremin yaralarını sarmak için çalışmalara hızlı başladı.

Toplam 1250 haber.