Gündem

Gündem Haberleri

Gazetecilikten antikacılığa ilerleyen serüven

Gaziantepli emekli gazeteci Ali Atalar, merak saldığı antikacılık tutkusu sayesinde 2 bin parçalı antika koleksiyonun sahibi oldu.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nevin Ergun, kronik hastalığı olan engelli bireylerde sağlıklı yaşam için egzersizin anahtar rol oynadığını söyledi.

Başkan Fadıloğlu'ndan önce tekerlekli sandalye sonra da ziyaret sürprizi

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü çerçevesinde 2 aileyi evlerinde ziyaret etti. Başkan Fadıloğlu, 'Tabii her birimiz birer engelli adayı olarak hayatımızı devam ettiriyoruz' dedi.

Başkan Doğru'dan '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' mesajı

Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

HKÜ'de engelleri aşan program

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engellilere yönelik farkındalığı artırmak ve erişilebilirliğin önemine dikkat çekmek adına özel bir program düzenledi.

Milli Savunma Bakanlığı 555 personel alacak

Milli Savunma Bakanlığı, çeşitli kadrolarda istihdam edilmek üzere 555 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek.

İlyas Salman’a ‘Türk milletini aşağılama’ suçundan yargılandığı davadan karar çıktı

Sinema oyuncusu İlyas Salman, Türk milletini alenen aşağılamaya yönelik sözler söylediği gerekçesiyle 2 yıla kadar hapis talebiyle yargılandığı davada beraat etti.

Engelliler için 137 akülü ve manuel sandalye

Şahinbey Belediyesi 9 Aralık engelliler günü dolayısıyla 'Bir gün değil 365 gün beraberiz' sloganıyla engellilere 137 akülü ve manuel sandalye dağıtıldı.

İkna çalışmaları sonucu, 3 örgüt mensubu daha güvenlik güçlerine teslim oldu

İkna çalışmaları neticesinde 1'i MLKP, 2'si PKK/KCK terör örgütünden kaçan 3 örgüt mensubu daha güvenlik güçlerine teslim oldu.

Muhtarların taleplerini dinlediler

Araban Kaymakamı Hilal Kızılkaya ve Belediye Başkanı Hasan Doğru, muhtarlarla buluşarak, taleplerini dinledi.

Başkan Tahmazoğlu şoförlerle bir araya geldi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Cumhuriyet Taksi Durağını ziyaret ederek taksici esnafının 30 Kasım Dünya Şoförler Günü'nü kutladı.

Şehit annesinden Erdoğan ve Bahçeli'ye yürekleri titreten selam

Pençe Kilit Operasyonunda şehit olan Teğmen Duabey Onur Öztürkmen'in annesi Gülcan Öztürkmen, kendisini telefonla arayarak taziyede bulunan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a, Sizin hutbenizden sonra Onur'umuzun şehadet haberini aldım dedi. Şehit annesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye gönderdiği selam ise yürekleri titretti.

Bu kafenin çalışanlarını görenler uğramadan geçemiyor

Gaziantep'te 3 yıl önce açılan Mutlu Kafe personelinin yüzde 50'si down sendromlu gençlerden oluşuyor. 20 özel çocuğun çalıştığı kafeyi gören uğramadan geçemiyor. Ne çalışanlar birbirine, ne de müşteriler çalışanlara kızabildiği bu kafede herkes mutlu oluyor.

SANKO'da 'insan' temalı resim sergisi devam ediyor

Ressam Özgür Eryılmaz'ın, tuval üzerine yağlı boya ve akrilik tekniğiyle insanı konu alarak hazırladığı eserlerinden oluşan 'Kabuk' isimli resim sergisi sanatseverlerin ilgisini çekiyor.

Gaziantep'te yarın birçok bölgede elektrik kesintisi olacak

Gaziantep'te yarın ( 29 Kasım salı ) uygulanacak elektrik kesintisi programı

Başkan Tahmazoğlu taksici esnafı ile buluştu

Her fırsatta aile, öğrenci ve esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Başkan Mehmet Tahmazoğlu, bu kez de Başkarakol Taksi Durağı'nı ziyaret ederek, gündeme dair konularla ilgili görüş alışverişinde bulunarak, belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Taksiciler ise yeni yapılan üç katlı köprülü kavşaktan dolayı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na teşekkür ettiler.

Bölge elimlerin hayatı GİBTÜ'de incelendi

Gaziantep, Şanlıurfa ve Diyarbakır'da yetişmiş temel İslam bilimleri dalında bölgeye hizmet etmiş, 17 din liminin hayatının incelendiği 'Yakın Dönem Şark Âlimleri-I' sempozyumu Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nde (GİBTÜ) yoğun katılımla gerçekleştirildi. GİBTÜ Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, sempozyumdaki gayelerinin bölgede az tanınan ve bilinmeyen limlerin gün yüzüne çıkmasını sağlamak olduğunu ifade etti.

Üniversite öğrencilerine sınav döneminde yemek ikramı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi'nin (GAÜN) 17 günlük sınav döneminde öğrencilere her akşam yemek ve içecek ikram etti.

144 bin 665 öğrenci ve vatandaş ecdadıyla Çanakkale'de buluşturuldu

Şahinbey Belediyesi 'Gaziler Diyarından, Şehitler Diyarına' projesi çerçevesinde 144 bin 665 öğrenci ve vatandaşı Çanakkale'de ecdadıyla buluşturdu.

Toplam 992 haber.