Zabıta ekipleri 2023 yılında 38 bin 944 iş yerini denetledi

Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 2023 yılı içerisinde 38 bin 944 iş yerini denetleyerek vatandaşın sağlığı için 24 saat görev yaptı.

PAYLAŞ
Gaziantep Haber - Gaziantep Haber

Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 2023 yılı içerisinde 38 bin 944 iş yerini denetleyerek vatandaşın sağlığı için 24 saat görev yaptı.

Şahinbey Belediyesi zabıta ekipleri halkın sağlıklı ürünler tüketebilmesi için denetimlerini sürdürmeye devam ediyor. Özellikle halkın bilinçli tüketici olmasını sağlamak için bir çok projeye imza atan Şahinbey Belediyesi zabıta ekipleri, iş yerlerinde hijyen kurallarına uyulmasına büyük önem veriyor.

"Zabıta ekiplerimiz 24 saat görev başında"

Amaçlarının halkın sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak olduğunu kaydeden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak vatandaşlarımızın sağlığı için 7/24 çalışmaya devam ediyoruz. 2023 yılı içerisinde zabıta ekiplerimizce 38 bin 944 işyeri denetlenmiş olup, bu denetlemeler neticesinde 24 bin 469 iş yerine ihtar ve idari yaptırımlar uygulandı. Yapılan bu denetimlerde 81 bin 689 adet son kullanma tarihi geçmiş ve süt, gazlı içecekler, çikolatalar, yağlar gibi birçok ürüne bozulması nedeniyle zabıta ekiplerimiz tarafından el konuldu. Vatandaşlarımızın da bu konuda hassas davranmaları gerekiyor. Hangi market veya gıda satan iş yeri olursa olsun, son kullanma tarihlerine baksınlar. Son kullanma tarihi geçmiş ürün satan iş yerlerini 153 zabıta ekiplerimize bildirmelerini toplum sağlığı açısından istirham ediyorum” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN