YÖK başkanı Prof. Dr. Özvar: 'Üniversiteler arasında GAÜN dikkat çekici başarı elde etti'

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Gaziantep Üniversitesi'nin (GAÜN) TEKNOFEST Ankara'da açtığı standı ziyaret etti. Prof. Dr. Özvar, 'Gaziantep Üniversitesi öğrencilerimizin TEKNOFEST yarışmalarında, üniversiteler arasında dikkat çekici bir başarı elde ettiğini burada görerek müşahede ettim' dedi.

PAYLAŞ
Gaziantep Haber - Gaziantep Haber

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Gaziantep Üniversitesi’nin (GAÜN) TEKNOFEST Ankara’da açtığı standı ziyaret etti. Prof. Dr. Özvar, “Gaziantep Üniversitesi öğrencilerimizin TEKNOFEST yarışmalarında, üniversiteler arasında dikkat çekici bir başarı elde ettiğini burada görerek müşahede ettim” dedi.

GAÜN’ün akademik paydaşı olduğu TEKNOFEST 2023 çerçevesinde açtığı standı ziyaret eden YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Yumrutaş’tan TEKNOFEST çerçevesinde GAÜN’ün yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bilgilendirmeden sonra GAÜN öğrencileriyle bir araya gelen Prof. Dr. Özvar, başarılarında dolayı öğrencileri tebrik etti. 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremin oluşturduğu olumsuzluklara rağmen Gaziantep Üniversitesi öğrencilerinin bir başarı hikayesinin nasıl yazılacağını kamyonuna göstermiş olduklarını söyleyen Prof. Dr. Özvar, “Bu gençlerle alakalı söyleyeceğimiz en önemli şey güzel bir başarı hikayesi yazmış olmalarıdır. Gaziantep Üniversitesi öğrencilerinin TEKNOFEST yarışmalarında üniversiteler arasında dikkat çekici bir başarı elde ettiklerini burada bizzat görerek müşahede ettim. Öncelikle genç kardeşlerimizi, mesai arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz. Gençlerimiz, İnşallah önümüzdeki yarışmalarda daha büyük başarılar elde edecekler” şeklinde konuştu.

GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ziyaretlerinden dolayı YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve yanındaki heyete teşekkür etti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN