Yılmaz'dan öğrencilere karne hediyesi

Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz, ilçede öğrenim gören 9., 10., 11. ve 12. sınıf öğrencilerini, karne hediyesi olarak Günübirlik Deniz Kampı projesiyle ödüllendiriyor.

PAYLAŞ
Gaziantep Haber - Gaziantep Haber

Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz, ilçede öğrenim gören 9., 10., 11. ve 12. sınıf öğrencilerini, karne hediyesi olarak Günübirlik Deniz Kampı projesiyle ödüllendiriyor.

Umut Yılmaz tarafından başlatılan proje ile öğrencilerin, tatil dönemini daha keyifli, verimli, aktif ve eğlenceli geçirmelerini hedefleniyor. Günübirlik Deniz Kampı projesi kapsamında öğrencilere, çeşitli etkinlikler ve aktiviteler sunuluyor. Kamp, öğrencilerin hem eğlenmesini hem de yeni beceriler kazanmasını da amaçlıyor.

İlk kafilede yer alan Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz, otobüste öğrencilerle birlikte Erzin’e gitti. Keyifli ve eğlenceli geçen yolculuğun ardından Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu tarafından karşılanan Başkan Umut Yılmaz ve beraberindeki öğrenciler, unutulmaz bir gün yaşadılar.

“Çok mutlu olduk”

Başkan Umut Yılmaz ve beraberindeki öğrencileri misafir etmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, “Bugün, Erzin’imizin eşsiz Burnaz Sahili’ndeyiz. Kıymetli Başkanım Umut Yılmaz’ı ve Gaziantep’teki gençlerimizi karne hediyesi olarak Erzin Burnaz Plajı’nda ağırlamaktan çok mutlu olduk. Kendilerine ve gençlerimize, hoş geldiniz diyorum” dedi.

“Annelerin, babaların, gönülleri rahat olsun”

Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz, “Çok heyecanlıyız. İlk defa yaptığımız bir program. Şimdi, anneler bize çocuklarını emanet etti. Ben de mecburen çocuklarımızın başında geldim. Gençlerimizin başında durayım, bir bakayım ne yapıyorlar, bir göreyim istedim. Annelerin, babaların, gönülleri rahat olsun. Başkanımız burada. 3 cankurtaran hazır. Biz de Gaziantep’ten 6 cankurtaran ile geldik. Bu hafta 305 çocuğumuzla projemizi başlattık. Gelecek hafta 400-500 çocuğumuzla projemize devam edeceğiz. Başkanımız bizi burada çok güzel ağırladı. Plaj çok güzel. Erzin çok güzel. Bundan sonra gençlerimizle memleketi karış karış gezeceğiz. Başkanımıza, ilgisi ve alakası için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başvurular devam ediyor

Günübirlik Deniz Kampı projesine katılmak isteyen öğrenciler, başvurularını Şehitkamil Belediyesinin resmi internet adresi olan “sehitkamil.bel.tr” üzerinden gerçekleştirebilecekler. Başvuruların devam ettiği bilgisini veren Başkan Yılmaz, öğrencilerin başvuru sürecine ilişkin de detaylı bilgi vererek, “Başvuruların internet üzerinden yapılması, süreci daha hızlı ve kolay hale getiriyor. Öğrencilerimiz ve velilerimiz, belediyemizin resmi internet sitesine girerek gerekli bilgileri doldurup başvurularını tamamlayabilirler. Kamp süresince öğrencilerimizin güvenliği ve rahatlığı için tüm önlemler alınıyor” açıklamasını yaptı.

“Gençlerimizin her zaman yanında olacağız”

Eğitim ve gençlik projelerine verdikleri önemin altını çizen Başkan Umut Yılmaz, “Belediyemiz, gençlerimizin her zaman yanında olacak. Onların eğitimine, sosyal gelişimine ve mutluluğuna katkı sağlamak adına çeşitli projeler üretmeye devam edeceğiz. Günübirlik Deniz Kampı projemiz de bu doğrultuda attığımız adımlardan sadece biri. Öğrencilerimizin bu projeden en iyi şekilde faydalanmasını umuyoruz” ifadelerini kaydetti.

Öğrenciler, duydukları memnuniyeti ifade ettiler

Şehitkamil Belediyesinin düzenlediği Günübirlik Deniz Kampı etkinliğine katılan öğrenciler, harika bir deneyim yaşadıklarını ifade ettiler. Denizde yüzmek, arkadaşlarıyla birlikte oyunlar oynamak ve yeni beceriler öğrenmekten aldıkları keyfi dile getiren öğrenciler, birbirinden farklı aktivitelerle dolu bir gün geçirdiklerini söylediler. Kampın, onlar için harika bir motivasyon kaynağı olduğunu kaydeden öğrenciler, Başkan Umut Yılmaz’a, bu fırsatı sunduğu için teşekkür ettiler.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN