Yaz sanat akademisi dönem sonu resim sergisi açıldı

Şehitkamil Sanat Merkezi'nde eğitim gören kursiyerler, Yaz Sanat Akademisi Dönem Sonu Resim Sergisi'nde ürettikleri ürünleri görücüye çıkardı. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere, sertifikaları Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu tarafından verildi.

PAYLAŞ
Gaziantep Haber - Gaziantep Haber

Şehitkamil Sanat Merkezi’nde eğitim gören kursiyerler, Yaz Sanat Akademisi Dönem Sonu Resim Sergisi’nde ürettikleri ürünleri görücüye çıkardı. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere, sertifikaları Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu tarafından verildi.

Şehitkamil Sanat Merkezi’nde düzenlenen Yaz Sanat Akademisi Dönem Sonu Resim Sergisi ve Sertifika Töreni yapıldı. Törene Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, eğitmenler, kursiyerler ve veliler katıldı. Sergi öncesinde düzenlenen sertifika töreninde, kursiyerlere sertifikaları Başkan Rıdvan Fadıloğlu tarafından takdim edildi.

“Yoğun kullanılıyor olması, bizi ziyaretiyle mutlu ediyor”

Katılımcılara hitaben konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Şehitkamil Belediyesi olarak eğitimin her noktasında destek vermeye, tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte gayret gösteriyoruz. Öğrenmenin yaşı yoktur. Çocuklarımızın, akademik çalışmalarının yanında sanatsal, sportif ve kültürel etkinliklerinde de bir o kadar başarılı olmasını istiyoruz. Bu nedenle yapılan bu sanat merkezinin bu tür etkinliklerde yoğun kullanılıyor olması, bizi ziyaretiyle mutlu ediyor. Bir ebeveyn gibi bizler de çocuklarımızın derslerinde başarılı olmasını isterken, en azından bir enstrüman kullanmasını veya bir iyi resim yapabilmesini hep istedik. Bunlar geçmiş dönemlerde fiziki şartlar müsait olmadığı için gerçekleşmemiş olabilir. Ama günümüz Türkiye’sinde bunu daha ileriye taşıyabilmek adına bu mekanlar sizlerin emrinde. Her zaman söylediğimiz gibi milletin imkanı, milletin evlatlarına hizmet ediyor. Ben duyarlılık göstererek, evlatlarımızı veya yetişkin olarak sizlerin ilgi duyarak gelmiş olduğu bu kursları dolduruyor olmanızdan hakikaten mutluluk duyuyorum. İnşallah sanatın değişik dallarında hizmet verebilmek adına Eylül ayı itibariyle D.T. Şehitkamil Sahnemiz hizmete girmiş olacak. Eylül ayı itibariyle haftada en az 3 oyunun oynanabileceği D.T. Şehitkamil Sahnesi’nin Gaziantep’e şimdiden hayırlı olsun diyorum. Katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Rıdvan Fadıloğlu, kursiyerler ve veliler tarafından Sanat Galerisi’nde, dönem sonu resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN