SANKO Sanat Galerisi'nde 'Yansımalar' temalı resim sergisi

Ressam Nurdan Ulutaş, tuval üzerine yağlı boya, sulu boya ve soft pastel tekniğini kullanarak yaptığı eserlerinden oluşan 'Yansımalar' temalı resim sergisini, 23 Şubat 2024'te SANKO Sanat Galerisi'nde sanatseverler ile buluşturacak.

PAYLAŞ
Gaziantep Haber - Gaziantep Haber

Ressam Nurdan Ulutaş, tuval üzerine yağlı boya, sulu boya ve soft pastel tekniğini kullanarak yaptığı eserlerinden oluşan “Yansımalar” temalı resim sergisini, 23 Şubat 2024’te SANKO Sanat Galerisi’nde sanatseverler ile buluşturacak.

Nurdan Ulutaş, sergide doğanın güzelliklerini ve çeşitliliğini yansıtan eserleri bir araya getirerek izleyicilere ilham vermeyi hedeflediğini söyledi. "Yansımalar" sergisi, doğanın farklı yönlerini ve zenginliklerini keşfetmek için fırsat sunduğunu belirten Ulutaş, “Sergide yer alacak portreler, insanların yüzlerini ve karakterlerini yansıtan çalışmalarımdır. İnsan figürü üzerinden duygusal bir anlatım sunan eserlerim, izleyicilere derin bir içe ait yolculuk deneyimi yaşatacaktır” dedi.

Sergilenecek eserler arasında yer alan çiçeklerin, ağaçların ve diğer bitkilerin canlı renklerini ve formlarını yansıtarak doğanın tüm güzelliğini sergileyeceğini ifade eden Ulutaş, “Sanatseverler, resimler aracılığıyla doğanın şifa veren enerjisini deneyimleme fırsatı bulacak” diye konuştu.

Nurdan Ulutaş’ın 27 eserinin yer alacağı “Yansımalar” temalı resim sergisi, SANKO Park AVM üçüncü katta bulunan SANKO Sanat Galerisi’nde 23 Şubat 2024 Cuma günü saat 17.30’da açılacak.

Nurdan Ulutaş, 1970 yılında Bursa’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Lise yıllarında ilgi duyduğu resim çalışmalarına, iş hayatından fırsat bulduğu zamanlarda hobi olarak yapmaya başladı. Ressam Mustafa Bencan’dan karakalem, suluboya, yağlı boya tekniklerini öğrendi ve bu dönemlerde çeşitli karma sergilere katıldı. Ayrıca Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı çeşitli resim-mozaik kurslarına ve karma sergilerine katılmıştır. Ulutaş, emekli olduktan sonra, aldığı teknik eğitimler ve uygulamalı derslerle, soft pastel ve kuru fırça tekniklerini öğrendi, bireysel çalışmalarında uygulamaya başladı.

Ressam Levent Tanyeri’den ileri resim teknikleri almaya devam eden Ulutaş, hiper realist çalışmalara ilgi duymakta ve bu alanda kendini geliştirmeye çalıştırmaktadır.

Ulutaş, evli ve üç kız annesidir.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN