Rumi Dreams, 24 Şubat'a kadar sanatseverleri ağırlayacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde Refik Anadol'un 'Rumi Dreams' sergisi gelen yoğun talep üzerine son günü 24 Şubat'a uzatıldı.

PAYLAŞ
Gaziantep Haber - Gaziantep Haber

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Refik Anadol’un “Rumi Dreams” sergisi gelen yoğun talep üzerine son günü 24 Şubat’a uzatıldı.

Mevlâna Arşivleri’nden oluşan geniş bir veri kümesini canlandıran yapay zekâ tabanlı bir ışık ve hareket gösterisi olarak sunulan sergi gazi şehirlilerin yoğun ilgisi dolayısıyla 24 Şubat’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Dünyanın her yerinde pek çok insana ufuk açıcı öğretileriyle dokunan Hz. Mevlâna’nın vefatının 750’nci yıldönümü dolayısıyla Anadol ve ekibi tarafından oluşan proje Mevlâna’nın dünya görüşünün simgesi olan disiplinler arası veri setini makine öğrenme algoritmalarıyla işliyor.

Sergi, 60 bine yakın ziyaretçiyle yoğun ilgi gördü

Müzeyyen Erkul Gaziantep Bilim Merkezinde gösterimde olan sergi Gazi Şehirliler tarafından sevildi. Sergi, açıldığı günden bugüne kadar 59 bin 131 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Rumi Dreams, ışık, bilgi ve hareketin anlamları arasındaki yakınlaşmanın büyüleyici sanatsal bir ifadesi olarak ortaya çıkarken ziyaretçileri "Dünyayı aydınlatan ışığını" bulmaya teşvik ediyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN