Ressam Karakoç SANKO Sanat Galerisi'nde sergi açacak

Ressam Emine Kasap Karakoç, akrilik ve yağlı boya tekniğiyle yaptığı eserlerinden oluşan 'Döngü' temalı resim sergisini, 17 Kasım Cuma günü SANKO Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluşturacak.

PAYLAŞ
Gaziantep Haber - Gaziantep Haber

Ressam Emine Kasap Karakoç, akrilik ve yağlı boya tekniğiyle yaptığı eserlerinden oluşan “Döngü” temalı resim sergisini, 17 Kasım Cuma günü SANKO Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşturacak.

Düşüncelerini en saf ve korumasız şekilde tuvale yansıttığını belirten Karakoç, “Felsefesi ve konusu olan eserleri sanatseverler ile buluşturuyorum. Doğadaki tüm canlılar, Gök Kubbe altında geçen binlerce yılda bir ileri bir geri yaşamaya devam edecek. Yaşam bir döngü olduğu için eserlerimde döngü konusu ön plana çıkmaktadır” dedi.

Gaziantep’te 2016 yılında çalıştaya katıldığını hatırlatan Karakoç, “Gaziantep sanayi şehri olmanın yanı sıra zengin tarihi, coğrafi konumu ve kültürel mirasıyla de özel bir şehrimizdir. SANKO Sanat Galerisi ev sahipliğinde açacağım kişisel sergimde eserlerimi Gaziantepli sanatseverler ile buluşturacağım için mutluyum” diye konuştu.

Emine Kasap Karakoç’un 20 eserinin yer alacağı “Döngü” temalı resim sergisi, SANKO Park AVM üçüncü katta bulunan SANKO Sanat Galerisi’nde 17 Kasım Cuma günü saat 17.30’da açılacak.

Emine Kasap Karakoç, Sivas Gürün’de doğdu, ilk ve ortaokulu Sivas’ta okudu. Sivas İlk Öğretmen Okulu’ndan 1974 yılında mezun oldu. Samsun On dokuz Mayıs Üniversitesi Resim Öğretmenliği bölümünü 1976 yılında birincilikle kazanan Karakoç, kamudan 1999 yılında emekli oldu. Şimdiye kadar yurt içinde 100’den fazla karma sergiye katılan sanatçı, Hollanda, ABD, Fransa, Polonya, Ukrayna, Lübnan, İran, Nahcivan, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya’da sergilere katıldı.

Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM), Türkiye İlim Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM), Sivas Şair ve Yazarlar Derneği (SİYŞAD), ve Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği (BRDH) üyesi olan Karakoç, Ankara Çankaya Dikmen’deki atölyesinde sanatsal çalışmalarını sürdürüyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN