HKÜ'de 6 Şubat depremleri anma programı gerçekleştirildi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Hukuk Amfi'de gerçekleştirilen anma programı, depremde vefat eden öğrenciler, mezunlar ve vatandaşların anısına Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunması ile başladı. Kuran-ı Kerim tilaveti ve sonrasında yapılan duanın ardından 'Depreme Dirençli Şehirler' konulu konferans gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
Gaziantep Haber - Gaziantep Haber

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Hukuk Amfi’de gerçekleştirilen anma programı, depremde vefat eden öğrenciler, mezunlar ve vatandaşların anısına Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunması ile başladı. Kuran-ı Kerim tilaveti ve sonrasında yapılan duanın ardından “Depreme Dirençli Şehirler” konulu konferans gerçekleştirildi.

Anma programında konuşan HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, “6 Şubat depremleri yüreklerimizde derin yaralar açtı ve izler bıraktı. Ancak, bu zor zamanda ortaya çıkan destek ve dayanışma ruhumuz, hepimizi güçlü kıldı, yaraların sarılması noktasında birlik ve beraberliğimizi pekiştirdi. Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak, bu zorlu süreçte var gücümüzle öğrencilerimize, personelimize ve depremzedelere destek olmaya çalıştık. Depremin yaralarını sarmak adına hep birlikte el birliğiyle çalıştık. Acil ihtiyaçların karşılanması, barınma ve sağlık hizmetlerinin sunulması, psikososyal destek sağlanması için seferber olduk. İslahiye’de, deprem sonrasında ilk devreye alınan geçici yaşam merkezi olan Kalyon Konteyner Kent’te HKÜ olarak oluşturduğumuz hizmet birimimizde akademik ve idari personelimiz dönüşümlü olarak hizmet verdi. İslahiye Kalyon Konteyner Kent’te yapılan çalışmaların yanı sıra Kahramanmaraş ve Adıyaman’da bulunan iki çadır kentte de faaliyet gösterdik. Bu çalışmalarımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bir daha bu tür felaketlerin yaşanmamasını temenni ediyorum. Depremde vefat eden öğrencilerimize, mezunlarımıza ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum” dedi.

HKÜ Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Hanifi Çanakçı ile HKÜ Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serhat Yenice tarafından gerçekleştirilen “Depreme Dirençli Şehirler” konulu konferans sonrasında, moderatörlüğünü HKÜ Öğrenci Dekanı Dr. Öğr. Üyesi Özgür Osman Demir’in yaptığı ‘Deprem Sürecinde HKÜ Ailesi’ konulu panelde akademisyenler, gönüllü öğrenciler ve Hatay’ın Kırıkhan ilçesinin Bektaşlı köyünden gelen depremzede misafirler 6 Şubat depremleri ve sonrasında yaşananları ve yaşadıklarını anlattı. Duygusal anların yaşandığı program sonrasında; HKÜ Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu, Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli, akademisyenler ve öğrenciler 6 Şubat depremlerinde vefat eden öğrencilerin ve mezunların anısına kampüste dikilen ağaçların bulunduğu alanı ziyaret ettiler. Elif Camii’nde gerçekleştirilen mevlit ile program sona erdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN