Hem eğitim, hem üretim

GAHİB Halıcılık ve Dış Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, halı, ekmek ve yemek üretim tesisleri ile modern fabrikaları andırıyor.

PAYLAŞ
Gaziantep Haber - Gaziantep Haber

GAHİB Halıcılık ve Dış Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, halı, ekmek ve yemek üretim tesisleri ile modern fabrikaları andırıyor.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Zeynal Abidin Kaplan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri GAHİB Halıcılık ve Dış Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

Fabrika gibi okul

GAHİB Halıcılık ve Dış Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Murat Yeğin, Rektör Arif Özaydın, GAHİB Başkanı Kaplan ve beraberindekilere okulun halı üretim tesisleri, ekmek üretim tesisleri, mutfağı ve atölyelerini gezdirerek, yapılan üretimlerle ilgili bilgi verdi. Rektör Özaydın, Başkan Kaplan ve beraberindekiler öğrencilerin dokuduğu halıları ve üretilen ekmekleri inceledi. Fırından yeni çıkmış ekmeklerin tadına da bakan Rektör Özaydın ve beraberindekiler, öğrencilerin üretimlerini son derece başarılı buldu.

“Teorik ve pratik eğitim birlikte veriliyor”

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, okulun üretim tesislerini ve atölyelerini gezdikten sonra yaptığı değerlendirmede, "Çok güzel bir okul. Teorik ve pratik eğitimin iç içe olduğu mesleki eğitim çok önemlidir. Bu okulda da başarı ile uygulandığını görmekten çok mutlu oldum. Ülke olarak mesleki eğitime büyük ihtiyacımız var" dedi.

“Desteğimiz sürecek”

GAHİB Başkanı Zeynal Abidin Kaplan da, Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, "GAHİB olarak eğitime büyük önem veriyoruz. Çünkü ülkemizin geleceği kaliteli eğitime bağlıdır. Bu nedenle de GAHİB olarak yaptırdığımız bu okulun her türlü ihtiyacını karşılamaya devam ediyoruz. Desteklerimizi hiç kesmeden okulumuzun daha çok tercih edilen bir okul haline gelmesi için çaba gösteriyoruz" şeklinde konuştu.

Mesleki eğitimde önemli işbirliği

Rektör Özaydın, GAHİB Başkanı Kaplan ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, daha sonra Gaziantep Üniversitesi ile GAHİB Halıcılık ve Dış Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında işbirliği protokolü imzalanmasına karar verdi. Rektör Özaydın, işbirliği protokolü ile birlikte GAHİB Halıcılık ve Dış Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Gaziantep Üniversitesi’nin iki kardeş eğitim kurumu olacağını, eğitim materyalleri ve donanım imkanlarının karşılıklı olarak paylaşılacağını belirterek, "Böylesine başarılı okulların sayısının artması gerekiyor. Gaziantep Üniversite olarak bu başarılı okulumuzu destekleyeceğiz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN