Genç Gaziantep uygulaması ile hediye yağdı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB), Genç Gaziantep Uygulamasının birinci yılına özel olarak uygulamaya üye olan 33 bini aşkın üniversite öğrencisine çanta ve spor ayakkabı hediye etti.

PAYLAŞ
Gaziantep Haber - Gaziantep Haber

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB), Genç Gaziantep Uygulamasının birinci yılına özel olarak uygulamaya üye olan 33 bini aşkın üniversite öğrencisine çanta ve spor ayakkabı hediye etti.

Yazılımı Büyükşehir Belediyesi Bilişim A.Ş.’ye ait Genç Gaziantep Uygulamasını indiren 110 bin aktif üyenin 33 bin 76 kişilik bölümünü oluşturan üniversite öğrencilerine, GBB Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanlığı’nca Mehmet Şimşek Tenis Kompleksi’nde çanta ve spor ayakkabı dağıtıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanı Zekeriya Efiloğlu, dağıtılan hediyeler hakkında yaptığı konuşmada, her şeyin gençler için olduğunu belirtti. Uygulamaya üye gençlere, çanta ve spor ayakkabının yanında bisiklet de hediye edilecek. Uygulama üzerinden üniversite öğrencilerine çeşitli ödül ve hediyeler kazandırıldığını aktaran Efiloğlu, “Bu uygulamanın Türkiye’de eşi benzeri yok. Bu uygulama, şu ana kadar 335 bin kere indirildi. Şu an ise 110 bin aktif katılımcıya sahip. Bu uygulamanın birinci yılına özel olarak Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin, üye olan tüm üniversite öğrencilerine, birer spor ayakkabı ve birer çanta hediye ediyor. Başkanımız Fatma Şahin’in müjdeleri bununla da sınırlı kalmıyor. Genç Gaziantep Uygulamasına üye olup müracaat eden 100 bin gence de bisiklet hediye edecek” dedi.

Gençler hediyelerden memnun

Üniversite öğrencisi Gizem Akdağ, Genç Gaziantep Uygulamasını aktif olarak kullandığını ifade ederek, “Sürekli uygulamayı takip ediyorum. Kardeşim de keza yine Büyükşehir Belediyesi’nden bisiklet almıştı. Ben de bugün burada çanta ve spor ayakkabımı aldım. Mutluyuz. Beğendik. Hediyeler gayet güzel” ifadelerini kullandı.

Hediyelerini almak için gelen bir diğer üniversite öğrencisi Sinem Ekiciler ise, Genç Gaziantep Uygulamasını indirdikten sonra kendisine toplu ulaşımda ücretsiz biniş hakkı tanındığını hatırlatarak, “Uygulama sayesinde bugün de çanta ve spor ayakkabı hediyeleri verildi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN