Depremden sonra restore edilen tarihi cami ilk teravihle ibadete açıldı

Gaziantep'in Nizip ilçesinde geçtiğimiz yıl yaşanan deprem felaketinde ağır hasar aldıktan sonra ibadete kapatılan tarihi Fevkani Cami, tamamlanan restorasyon çalışmalarının ardından ilk teravih namazı ile tekrar ibadete açıldı. Fevkani Cami'deki ilk teravihe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

PAYLAŞ
Gaziantep Haber - Gaziantep Haber

Gaziantep’in Nizip ilçesinde geçtiğimiz yıl yaşanan deprem felaketinde ağır hasar aldıktan sonra ibadete kapatılan tarihi Fevkani Cami, tamamlanan restorasyon çalışmalarının ardından ilk teravih namazı ile tekrar ibadete açıldı. Fevkani Cami’deki ilk teravihe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Gaziantep’in Nizip ilçesinde bulunan ve bin yıllık tarihi olan Fevkani Cami, geçtiğimiz yıl yaşanan Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinde ağır hasar aldı. ağır hasar aldıktan sonra ibadete kapatılan tarihi Fevkani Cami, restore edildi. Restorasyon çalışmaları tamamlanan tarihi cami, Ramazan ayının ilk teravih namazında kapılarını tekrar ibadete açtı. Yüzlerce vatandaş ve kent protokolü ibadete açılan Fevkani Cami’sindeki ilk teravih namazına yoğun ilgi gösterdi.

Fevkani Cami’deki ilk teravih namazına AK Parti Grup Başkanvekili ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül ile AK Parti MKYK Üyesi Sait Kirazoğlu da katıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN