Deprem bölgesi zirvesi'nde depremin psikolojik ve sosyal boyutu konuşulacak

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mühendislik Fakültesi tarafından düzenlenecek olan Deprem Bölgesi Zirvesi'nde 'Depremin Psikolojiye ve Sosyal Hayata Olan Yıkıcı Etkisi ' ele alınacak.

PAYLAŞ
Gaziantep Haber - Gaziantep Haber

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mühendislik Fakültesi tarafından düzenlenecek olan Deprem Bölgesi Zirvesi’nde ’Depremin Psikolojiye ve Sosyal Hayata Olan Yıkıcı Etkisi ’ ele alınacak.

Zirve’de çağrılı konuşma ve devamında devam edecek olan panel kapsamında depremin en yıkıcı boyutu olan psikolojik, sosyal ve sağlık alanındaki durum, eğitimle yapılması gerekenler, yaşanan sorunların çözümü, konunun psiko-sosyal boyutları ve geleceğe yönelik projeksiyonlar ele alınacak. Depremlerin sadece altyapıya değil, insanların duygusal ve sosyal refahına da ciddi zararlar verebileceği gerçeğine dikkat çekilerek, bu konuda farkındalık oluşturma amaçlanıyor. Ayrıca panellerde deprem sonrası toplumların daha dayanıklı hale gelmesi için alınabilecek önlemler ve iyileştirme stratejileri de ele alınacak.

Zirve’ye on-line kayıt aşağıdaki QR ve link ile yapılabilecek. Zirve hakkında bilgilere https://depremzirvesi.gantep.edu.tr sitesinden ulaşılabilirsiniz.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN