Bakan Ersoy, Gaziantep Kültür Yolu'ndaki tarihi yapıları inceledi

Kültür ve Turizm Bakan Mehmet Nuri Ersoy, deprem felaketinden etkilenen ve restorasyonu devam eden Gaziantep Kültür Yolu'ndaki tarihi yapıları inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bakan Ersoy, ziyaret sırasında karşılaştığı Uzak Doğulu turistlerle de bir süre sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

PAYLAŞ
Gaziantep Haber - Gaziantep Haber

Kültür ve Turizm Bakan Mehmet Nuri Ersoy, deprem felaketinden etkilenen ve restorasyonu devam eden Gaziantep Kültür Yolu’ndaki tarihi yapıları inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bakan Ersoy, ziyaret sırasında karşılaştığı Uzak Doğulu turistlerle de bir süre sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir dizi ziyaret ve programa katılmak için Gaziantep’te bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hasar alan ve restorasyon çalışmaları devam eden Gaziantep Kültür Yolu’ndaki tarihi yapıları inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Ersoy, "Gaziantep’te deprem felaketinden etkilenen tarihî yapılarda incelemelerde bulunarak önemli mirasların yer aldığı Kültür Yolu’nu ziyaret ettik. Titizlikle sürdürdüğümüz çalışmalar ile şehrin tarihî ve kültürel miraslarını yeniden ayağa kaldıracağız" ifadelerine yer verdi.

Bakan Ersoy, ziyaret sırasında karşılaştığı Uzak Doğulu turistlerle de bir süre sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN