Alparslan Group'tan çiftçilere muhteşem showroom

Türkiye'nin önde gelen tarım araçları üreticilerinden Erkunt Traktör, Alparslan Group iş birliğinde Gaziantep'te yeni bir bayi açtı.

PAYLAŞ
Gaziantep Haber - Gaziantep Haber

Türkiye’nin önde gelen tarım araçları üreticilerinden Erkunt Traktör, Alparslan Group iş birliğinde Gaziantep’te yeni bir bayi açtı.

Türkiye’nin önde gelen tarım araçları üreticilerinden Erkunt Traktör, Alparslan Group iş birliğinde Gaziantep’te yeni bir bayi açtı. Erkunt Traktör’ün Gaziantep’teki yeni bayisi, 2 bin 500 metrekare açık alan ve 5 bin 500 metrekare kapalı alanda kuruldu. Bayi tarım sektöründe faaliyet gösteren çiftçilere verilecek kapsamlı hizmet ile tarımda elverişliliği arttırmak adına traktör ve benzeri araçları satın alma yönünden kolay erişim, traktör servisi ve yedek parçalar konusunda kesintisiz hizmet sunmayı hedefliyor. Bayiinin açılışına Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanı Mustafa Bozgeyik, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanvekili Hakan Aslansoy, Erkunt Traktör CEO’su Tolga Saylan ve Alparslan Group Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Alparslan katıldı.

“Alparslan ailesi 8 yıldır Erkunt Traktör içerisinde 1. sırada”

Açılış töreninde konuşan Erkunt Traktör CEO’su Tolga Saylan, Gaziantep’in tarım potansiyeline inandıklarını ve bu yeni bayi ile birlikte bölgedeki çiftçilere daha iyi hizmet vereceklerini belirtti. Aynı zamanda tarım sektörüne olan desteğin süreceğini ve yeni teknolojilerle donatılmış makinelerin çiftçilere büyük avantajlar sağlayacağını vurgulayan Saylan, “Bugün 20 yıllık Erkunt Traktör sürecimde gurur duyacağım noktalar oldu. 10 bininci traktörü ürettik, 50 bininci traktörü ürettik. Bunlar çok özel şeylerdi. 3 bayiyle başladık, 100 bayiye çıktık. Bugün Türkiye genelinde 160 satış noktamız var. Bugün de yine gurur duyabileceğimiz bir gün. Alparslan ailesi 8 yıldır Erkunt Traktör içerisinde 1. sırada. Dolayısıyla ne kadar doğru bir aile ile çalıştığımızın kanıtı. Erkunt Traktör’ün en çok satıldığı il Gaziantep ve ilçeleri. Dolayısıyla Gaziantep bizim için Erkunt’un kalesi. Açılışımız hayırlı olsun. 8. değil 18. kez birinciliğini Alparslan Group ile burada kutlayalım inşallah” dedi.

“Hedefimiz sektörün öncüsü olmak”

Firma olarak hedeflerinin sektörün öncüsü olmak olduğunu söyleyen Alparslan Group Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Alparslan, “Alparslan Group olarak 50 yıldır bu yolculuğumuzu devam ettiriyoruz. Bu hizmetleri size vermekten gurur duyuyoruz. Hayatın içerisinde ticaretin bir bayram yarışı olduğuna, nesilden nesile aktarılan maddi ve manevi bir miras olduğuna inanıyoruz. Yarım asırdır ticari faaliyetlerimiz ile bölge çiftçilerimizin her daim yanında olduk. Bizden sonraki nesillerin de dededen miras kalan dürüstlük ilkesiyle perçinlediğimiz mesleğimizi devam ettireceklerine inancımız tamdır. Tabii ki hepimizin asli görevi ülkemize, ekonomimize katkı sağlamak yanı sıra temellerimizin değerlerini korumak, birlikte öz geleneklerimizi koruyarak ilerlemek olmalıdır. Hedefimiz sektörde öncü firmalardan biri olmak, kaliteli, sürdürülebilir gerçekçi ve yenilikçi projeler geliştirmektir” ifadelerini kullandı.

“Çiftçilerimize kesintisiz hizmet vermeyi hedefliyoruz”

Açılışı gerçekleştirilen bayi ile ilgili bilgiler veren Alparslan Group Firma Yetkilisi Ayşe Öztürk, “2 bin 500 metrekare açık alan, 5 bin 500 metrekare kapalı alanda 2 kat servis, 1 kat showroom, 1 adet vip showroom 1 kat yönetim katı olmak üzere 5 kattan oluşuyor. Burada çiftçilerimize satış, satış sonrası ve kolay ulaşılabilir yedek parça yönünden kesintisiz hizmet vermeyi hedefliyoruz. Burada satılan traktörlerimiz ile çiftçilerimizin her zaman yanındayız. Amacımız çiftçilerimizle kol kola çalışabilmek ve onları destekleyebilmek. Böyle bir şeye Gaziantep’in ve Türkiye’nin ihtiyacı vardı. Bunu 50. yılımızda sunmak bizim için büyük bir gurur” şeklinde konuştu.

“Gaziantep’te pazar payımız yüzde 20’lerin üstünde”

Gaziantep’teki pazar paylarının yüzde 20’lerin üstünde olduğunu ve çiftçilerin satın almanın yanı sıra tüm hizmetlerden yararlanabilecekleri bir bayi açtıklarını vurgulayan Erkunt Traktör Satış Müdürü Emin Yiğit Kosova, “Gaziantep çiftçisi Erkunt Traktörü yakından tanıyor. Gaziantep’te pazar payımız yüzde 20’lerin üstünde ve en çok tercih edilen markaların ilk 3’ü içerisindeyiz. Bu açılışını yaptığımız yerde çiftçimiz istediği her şeyi elde etsin diye yapılmış bir alan. Çiftçimiz buraya geldiğinde traktörünü satın alabildiği gibi tüm modelleri, mali işlerle ilgili durumlarını, traktörle ilgili servis hizmetini burada gerçekleştirebiliyor. Bu alan Erkunt Traktörü almak isteyen, bu hizmetten yararlanmak isteyen çiftçilerimizin beğenisine sunulmuş bir yer” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN