Alleben Yüzme Havuzu'nda tarihi başarılar yazıldı

Şehitkamil Belediyesi tarafından 11 yıl önce Gaziantep ve Türk sporuna kazandırılan Alleben Yüzme Havuzu'nda tarihi başarılar elde edilirken, on binlerce kişi de kulvarlarda su sporlarıyla tanıştı.

PAYLAŞ
Gaziantep Haber - Gaziantep Haber

Şehitkamil Belediyesi tarafından 11 yıl önce Gaziantep ve Türk sporuna kazandırılan Alleben Yüzme Havuzu’nda tarihi başarılar elde edilirken, on binlerce kişi de kulvarlarda su sporlarıyla tanıştı.

Şehitkamil Belediyesi Alleben Yüzme Havuzu, yetiştirdiği rekortmen sporcular, ev sahipliği yaptığı ulusal ve uluslararası sporcu performans kampları, yıl içerisinde binlerce lisanslı sporcunun katılımıyla düzenlenen spor organizasyonları ve temel eğitim faaliyetleriyle geride kalan 11 yılda su sporları alanında adından sıkça söz ettirdi.

2012 yılında Gaziantep ve Türk sporuna kazandırılan Alleben Yüzme Havuzu’nda ülkemize milli gururlar yaşatan sporcular yetişti. Sualtı sporları, sutopu ve yüzme branşlarında müsabık sporcuların farklı platformlarda elde ettiği milli başarılar ve yılın farklı periyotlarında ev sahipliği yaptığı sporcu performans kamplarıyla su sporları adına Türkiye’nin önemli bir merkezlerinden biri haline gelen Alleben Yüzme Havuzu, engelli vatandaşların ve dezavantajlı çocukların uzman eğitmenler eşliğinde özel çalışmalara tabi tutularak spor yoluyla sosyal hayata kazandırılmasına da öncülük etti.

“Her geçen gün başarılarıyla büyüyen bir aile”

Alleben Yüzme Havuzu’nun 11. yaşını kutladığını ifade eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yaptığı açıklamada Alleben ailesinin başarıyla birlikte büyüdüğünü ifade etti. Başkan Fadıloğlu, “2012 yılında Gaziantep ve Türk sporuna kazandırdığımız Alleben Yüzme Havuzlarında bugüne kadar on binlerce vatandaşımız su sporlarıyla tanıştı. 7’den 77’e herkesin 365 gün faydalandığı tesislerden 4 farklı su sporları branşında ay-yıldızlı forma ile Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında dereceler elde ederek, ülkemize milli gurur yaşatan sporcular yetişti. Bu konuda hayallerimizi gerçekleştirdik. Geleneksel Alleben Su Oyunları, organizasyon yapısıyla Türk sporuna model oldu. 9 bin metrekare üzerine kurulu tesis, bin 50 kişilik tribün kapasitesi ve yarı olimpik standartlarda ana havuzu, çocuk havuzu ile yüzme, su topu, su altı sporları ve özel sporcular branşlarında etkin faaliyetlerini hız kesemeden sürdürüyor. Engelli terapi havuzunda düzenli olarak eğitim gören ve bu eğitimlerin sonucunda Türkiye Şampiyonalarında birçok derece elde etmiş engelli sporcuyu bünyesinde barındıran tesiste gurur duyduğumuz, mutlu olduğumuz, heyecanlandığımız birçok an yaşadık ve yaşattık. Her geçen gün başarılarıyla büyüyen bir aileye sahibiz. Bu organizasyonda emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Sağlıklı, mutlu ve zinde bir yaşam için herkesi kulaç atmaya bekliyoruz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN