10 yılı aşkın reflü ilaç yolculuğu kapalı ameliyat ile son buldu

Reflü nedeniyle 10 yıldır ilaç kullanmak zorunda kalan hasta kapalı ameliyatla sağlığına kavuştu.

PAYLAŞ
Gaziantep Haber - Gaziantep Haber

Reflü nedeniyle 10 yıldır ilaç kullanmak zorunda kalan hasta kapalı ameliyatla sağlığına kavuştu.

Yaklaşık 10 yıldır midede yanma, acıma ekşime şikayetleri olan hasta yıllarca birçok ilaç tedavisi kullanmasına rağmen, reflü şikayetlerinden kurtulamaması üzerine kontrol için Medical Point Gaziantep Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğine başvurdu. Prof. Dr. İbrahim Tayfun Şahiner tarafından yapılan detaylı muayene ve tetkiklerde hastanın mide fıtığı olduğu tespit edildi. Mide fıtığı nedeniyle yemek borusunu saran kaslarda gevşeklik tespit edilen hastanın sağlığına kavuşması için ameliyatı planlandı. Başarılı geçen kapalı ameliyatla mide fıtığı onarılan ve reflü cerrahisi uygulanan hasta sağlığına kavuştu.

Yıllarca reflü nedeniyle hayat kalitesi bozulan hastaların birçoğunda, farkında olmadıkları mide fıtığı bulunabildiğini ifade eden Prof. Dr. İbrahim Tayfun Şahiner, hastaların ilaç tedavisi kullanmalarına rağmen geçmeyen reflü yakınmaları bulunduğunda mutlaka alanında tecrübeli merkezlere başvurmalarının önemini belirtti. Hastada mide fıtığı geliştiğinde anatomik olarak ameliyatla onarılmadığı takdirde uzun yıllar ilaç kullansalar dahi iyileşme sağlanamayacağını, yemek borusunun uzun yıllar kontrolsüz biçimde mide asidine maruz kalmasının ileride geri dönüşümsüz yemek borusu rahatsızlıklarına yol açabileceğini hatırlattı.

Medical Point Gaziantep Başhekimi Prof. Dr. Ekber Şahin ise, “Güçlü kadromuz ve ileri teknolojik altyapımızla, hastalarımızın yaşam kalitelerini artırmayı amaçlıyoruz. Hastalarımızın her birinin bireysel ihtiyaçlarına odaklanarak, en modern tedavi yöntemlerini kullanıyoruz. Hedefimiz, hizmet kalitesini en üst düzeye taşıyarak, topluma sağlık konusunda güvenilir bir referans noktası olmaktır” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN