• Başkan Şahin'in Yeni Projesi Başkan Şahin'in Yeni Projesi Bu haber 2015-03-09 11:30:33 tarihinde eklendi
  “Ekonomide Üretime Katılan Eller Projesi" Sergisi Hizmete Başladı.

  “EKONOMİDE ÜRETİME KATILAN ELLER PROJESİ" Sergisi Dünya Kadınlar Gününde Açıldı.

  Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin'in katılımıyla başlayan açılışa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.Gaziantep Sanayi Odası (GSO) koordinatörlüğünde yürütülen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB ) Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Dünya Kadınlar Günü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen, “Ekonomide Üretime Katılan Eller Projesi’’ sergisi Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’in katılımıyla gerçekleşti. Sankopark Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen serginin açılış törenine, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, GSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cevdet Akınal,TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülseren Hülya Akkaya, Milletvekili Nejat Koçer’in eşi Fisun Koçer, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya’nın eşi Hatice Nur Yerlikaya, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Yetkinşekerci, kadın girişimciler ve diğer davetliler katıldı.


  Açılış konuşmasını yaparak açılışı başlatan Başkan Fatma Şahin, bütün kadınların “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü” kutladı ve tören sırasında Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ve Gaziantep milletvekillerinin, “Dünya Kadınlar Günü’"nü kutlayan mesajlarını sırasıyla okudu.Başkan Şahin ile diğer davetliler sergide yer alan standları bir bir dolaşarak alışveriş yaptı. Kadınları üretime teşvik etme amacıyla düzenlenen serginin üçüncüsü bu yıl düzenlendi.


  Kadın girişimcilere ücretsiz olarak sunulan 60 adet standda Antep işi ahşap boyama eşyalar, el işi , takıların ve  nakış, yanı sıra pasta, börek ve yuvalama gibi yöresel lezzetler satışa sunuldu.


  TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülseren Hülya Akkaya, serginin kadınların üretime katkıda bulunmaları açısından önemli olduğunu belirterek, "Kurum ve kuruluşların da desteği ile kadınların kendi geçim kaynaklarını geliştirmesi, girişimci ve azimli yönlerini öne çıkartmaları için düzenlenen sergiye vatandaşlarımızın yoğun ilgi göstermesi bizi mutlu etti." diyen Akkaya " Açılışımıza katılarak bizleri onurlandıran Başkanımız Fatma Şahin’e ve bütün katılımcılara, destek veren herkese çok teşekkür ediyorum" diye ekledi.

  iha
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
10,307 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz