ANKET
 • Sitemizi Beğendiniz mi?
DİĞER ANKETLERİ GÖSTER ▼
E-BÜLTEN ABONELİĞİ
 • Kadınlar Gününe Özel Sergi Kadınlar Gününe Özel Sergi Bu haber 2014-03-12 08:13:14 tarihinde eklendi
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (GAMEK), ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla kursiyerlerinin el işi göz nuru ürünlerini sergiledi.

  Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Sanko Park'ta gerçekleştirilen etkinlikte stant açan GAMEK, kursiyerlerinin el emeğiyle yaptığı birbirinden güzel eserlerini sergiledi. Yıl boyunca Cumhuriyet, Şehit Üsteğmen Hakan Özcan, Kurbanbaba Gençlik ve Kültür Merkezleri ile Perilikaya, Gazikent el beceri kurslarında eğitim gören kadın kursiyerler tarafından yapılan ev mefruşatı, tel kırma, Antep işi, oya gibi ürünlerin sergilendiği etkinlikte; ziyaretçiler tarafından GAMEK standına yoğun ilgi gösterildi.


  GAMEK Genel Koordinatörü Ramazan Dündar, açılan kurslarda kadınlara öncelik verildiğini vurgulayarak, “Gerek meslek gerekse sanat eğitimi verdiğimiz kurslarda özellikle bayanların eğitim görmesi için çaba sarf ediyoruz. Kurslarımıza katılan bayanların gördükleri eğitimle kendilerine daha çok güvendiklerini ve bireysel olarak pek çok alanda başarılı olduklarını görüyoruz. Bu da bize gurur veriyor” dedi.


  Kadınların birçok alanlarda başarılı olduklarını ve elde ettikleri mesleki bilgi ve becerileri ile kendilerini toplumda ifade etmeye başladıklarını belirten Dündar, bunun gibi birçok kurs ve eğitim merkezlerine tüm evde oturan kadınların gitmesi gerektiğini vurguladı.

  iha
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
911 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz