• Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanvekili Osman Toprak: Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanvekili Osman Toprak: Bu haber 24 Şubat 2016, Çarşamba 15:45:03 tarihinde eklendi
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanvekili Osman Toprak, Seyrantepe Spor Tesisleri’nde yaptığı incelemede, "Kendi tesislerimizi amatör takımlara açtık" dedi.

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanvekili Osman Toprak, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ancak kullanım hakkı Gençilk Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne verilen spor tesislerinde İl Müdürü Ökkeş Demir ile birlikte incelemelerde bulunduktan sonra bir açıklama yaptı. Toprak, tesisleri Büyükşehir Belediyesi olarak kendilerinin yaptığını ancak kullanım hakkının Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde olduğunu ifade etti. Toprak, “Biz bu tesislerde amatör ve profesyonel takımların maç yapabilmeleri için tüm donanımları sağladık. Soyunma odaları, tribün, maç sahaları ve diğer donanımlarını yaptık ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne teslim ettik” dedi.

   

  Gaziantep’te amatör takım sahasının yetersiz olmasından dolayı gelen talepler doğrultusunda kendi tesislerini amatör takımlara açtıklarını vurgulayan Osman Toprak, “Dünkü basında çıkan haberde sanki soyunma odası yokmuş gibi lanse edildi. Yetersiz olduğu yönünde haber çıktı. Şu anda buradayız ve aynı anda iki takımın maç yapabileceği bir komplekse sahip olduğumuzu gördük. İki takımın da soyunabileceği odalara sahip bir tesis” şeklinde konuştu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir ise tesislerin aslında olimpiyat hazırlık merkezi olduğunu ifade ederek, “Biz burada olimpiyatlara sporcu hazırlıyoruz. Türkiye’de 21 şehirde ve Gaziantep’te var. Kentimizde de 76 amatör takım 4 sahada maçlarını yapıyor. Bu da yetersiz kalıyor. Olimpiyat tesislerimizi sırf amatörler mağdur olmasın diye onlara açtık” diye konuştu.

   

  Demir, Mart ayında bakanlığın yatırım bütçesinin açıklanmasından sonra Gaziantep’te amatörler için yeni sahaların yapılacağını da sözlerine ekledi.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
10,317 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz