• 20 Zırhlı Araç Dualarla Hizmete Girdi 20 Zırhlı Araç Dualarla Hizmete Girdi Bu haber 23 Aralık 2015, Çarşamba 14:45:13 tarihinde eklendi
  Gaziantep’te polis devriye hizmetlerinde kullanılmak üzere zırhlandırılmış 20 adet arazi tipi araç alındı.

  Araçların ilk devriye görevine çıkışı Vali Ali Yerlikaya’nın katıldığı törenle gerçekleştirildi. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde yapılan törende konuşan Vali Yerlikaya, "Polisin başarısı almış olduğu eğitimin yanı sıra verilen araç, gereç ve teçhizatın yüksek donanımlı olması ile mümkündür. Yaya ve motorize devriye olarak 24 saat görev yapan polis ekipleri, faaliyetlerini yürütürken kendisini güvende hissetmesi, görevini yaparken daha rahat hizmet vermesini sağlayacaktır.Kendisini güvende hisseden polisimizin moral ve motivasyonun artması, başarıyı da aynı oranda artacaktır" dedi.

   

  "24 SAAT KESİNTİSİZ DEVRİYE"

   

  Yerlikaya, yeni hizmete sunulan zırhlı devriye ekiplerinin, 24 saat kesintisiz devriye hizmeti verileceğini ifade etti. Yerlikaya, "Vatandaşlarımızdan aldığımız güç ve destek ile ilimizin huzur ve güvenliğinin sağlanması amacıyla suç ve suçluyla mücadelemiz artan kararlılıkla devam edecektir. Şehrimizin huzur ve güvenliği için görev yapan tüm Polis kardeşlerimizin sabahleyin evinden ailesinden vedalaşıp ayrılırken, akşam evine dönerken görevini en güzel şekilde yapmanın onuru ve huzuruyla evine dönmesini sağlamaya gayret ediyoruz" şeklinde konuştu.

   

  Yerlikaya, araçların alımında destek veren herkese teşekkür ederek, araçların kazasız ve belasız kullanılması duasında bulundu.

   

  Vali Yerlikaya, teslim edilen araçlardan birinin sürücü koltuğuna geçerek, deneme sürüşü gerçekleştirdi. Daha sonra devriye ekibi olarak görev yapacak araçlar dualar eşliğinde ilk görevlerine sevk edildi. Vatandaşların desteği ile alınan araçlar, ardından konvoy halinde şehir turu atarak, görev bölgelerine yönlendirildi.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
10,359 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz