• Koçer, GSO Yönetim Kurulunu Ziyaret Etti Koçer, GSO Yönetim Kurulunu Ziyaret Etti Bu haber 07 Aralık 2015, Pazartesi 19:30:01 tarihinde eklendi
  AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Gaziantep’in hizmetinde olduğunu belirterek, "İnşallah yeni dönemde de daha tecrübeli olarak elimizden gelen çabayı göstereceğiz" dedi.

  Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Koçer, ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gaziantep ekonomisinin, sanayisinin, istihdamının ve ihracatının kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Koçer, “Yeni dönemde birlikte neler yapabiliriz ya da Gaziantep ekonomisine hizmetlerimiz daha iyi nasıl dokunur, bunları görüşmek için bu ziyareti yaptık” diye konuştu. Koçer, dünya ticaretinde yaşanan gerilemeye dikkati çekerek, "Son aylarda Türkiye’de birçok şehirde ihracatın gerilemesine rağmen Gaziantep’in ihracatında çok küçük rakamlarla düşüş var. Uzun yıllardır ihracatta 6. sırada bulunan Gaziantep’in, 5. sıraya çıkmış olması da son derece memnuniyet vericidir. Dünyada zaten genel bir küçülme var. Dünya ticaretinde bir gerileme var. Bütün bunları dikkate aldığınız zaman Gaziantep’in rakamları son derece doğal geliyor. Tabii, bölgedeki hareketlilikler ve bütün bunların neticesinde Gaziantep’in ihracatta iyi olduğunu ve sanayisinin gücüyle rekabetçi olduğunu gözlemliyoruz” şöyle konuştu.

   

  OLAYLARIN GAZİANTEP İHRACATINA ETKİSİ

   

  Rusya ile Türkiye arasında yaşanan olaylara değinen Koçer, Gaziantep’i etkileyecek bir durum olmadığını ifade etti. Koçer, “Rusya meselesiyle ilgili Gaziantep ihracatına baktığımız zaman, burada yüzde 1,5 Rusya’ya ihracatımız söz konusu. Toplamda Gaziantep’i etkileyecek bir durum olduğunu ben görmüyorum. Bununla ilgili sorunlar olursa bunları da takip ederiz. Ben Gaziantep’in ve Gaziantep Sanayi Odası’nın hizmetindeyim. İnşallah yeni dönemde de daha tecrübeli olarak elimizden gelen çabayı göstereceğiz" ifadelerini kullandı.

   

  "YENİ PAZARLAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ’’

   

  GSO Başkanı Konukoğlu, Gaziantep Milletvekili Koçer’e yeni dönemde başarılar diledi. Konukoğlu, "Gaziantep olarak el ele verdiğimiz takdirde çok daha başarılı işler yapacağımıza yürekten inanıyorum. Önümüzde 4 yıllık bir süreç var. Tek partinin iktidar olduğu dönemi tekrar yaşayacağız. Bu süreçte yurt dışında yaşanan ve etrafımızdaki ülkelerde meydana gelen olaylar bizi etkilese de biz Gaziantep olarak hiçbir zaman yılmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

   

  İhracatı artırmak için yeni pazarlar bulma konusunda var güçleriyle çalıştıklarını belirten Konukoğlu, “Gaziantep’in ihracatının yüzde 90’dan fazlasını sanayi ürünleri oluşturuyor. Bu ürünleri dünyanın 177 ülkesine ihraç ediyoruz. Daha önce ağırlığımız Ortadoğu ülkeleri iken şu anda Afrika ve Amerika ülkelerine ihracat gerçekleştiriyoruz. Son üç ayda bizi mutlu eden bir durum da ihracat yapan iller sıralamasında Ankara’yı geçerek beşinci sıraya yükselmemizdir. Gönül ister ki, ilk 3’e girelim. Bunu başarmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” diye konuştu. Konukoğlu, önümüzdeki dönemin Gaziantep ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederek, “Bir an önce etrafımızdaki olayların son bulmasını arzuluyoruz. 2023 yılı hedeflerimizden asla taviz vermeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gaziantep her zaman için lider olmaya, Türkiye’nin önüne her zaman farklı sloganla çıkmaya hazır bir şehirdir. Bunu da önümüzdeki 4 yıllık süreçte bütün seçilmiş arkadaşlarımızla el birliğiyle yapacağımıza inanıyoruz” diyerek, sözlerini tamamladı.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
6,117 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz