• 12’ci NASA Buluş Şenliği’nde Büyük Başarı 12’ci NASA Buluş Şenliği’nde Büyük Başarı Bu haber 07 Aralık 2015, Pazartesi 18:00:02 tarihinde eklendi
  Özel Sanko Lisesi 12. NASA Buluş Şenliği’nde okullar kategorisinde ’En Sıra Dışı Tasarım Ödülü’ ve Hobiciler’ kategorisinde, Türkiye Birinciliği ve en yaratıcı tasarım olmak üzere üç ödül kazandı.

  NASA Jet Propulsion Laboratory’nin Kaliforniya’da hayata geçirdiği “Invention Challenge” yarışmasının Türkiye ayağı olan 12. Buluş Şenliği, İstanbul Bilgi Üniversitesinde düzenlendi. Amerika dışında sadece Türkiye’de düzenlenen ve buluşların bir şenlik ortamında yarıştığı etkinlikte, Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri, Ali Kağan Akbaş, Mehmet Kenan Almacı ve Özel Sanko Koleji öğrencisi Ata Kaan Aktaş hazırladıkları projeleriyle okullar kategorisinde, En Sıra Dışı Tasarım’, ’Hobiciler’ kategorisinde ise Biyoloji öğretmeni Fatih Mehmet Günaydın Projesi ile Türkiye Birinciliği ve en iyi tasarım ödüllerinin sahibi oldu. Türkiye genelinde İstek Okulları Bilfen Okulları, TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi, Hisar Okulları, İzmir Özel Rota Fen Lisesi ve Ankara ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları’nın da aralarında bulunduğu 18 lise ve 3 hobicinin katıldığı 12. NASA Buluş Şenliği’nin bu yılki konusu Top Atışı olarak belirlendi.

   

  Mucitler, verilen üç voleybol topunu üç farklı hedefe bir dakika içinde atacak düzenek tasarladı ve düzeneği yarışmada belirlenen kurallar çerçevesinde geliştirerek hedefe ulaştı.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
9,477 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz