• Gaziantep’te Tahir Elçi Saldırısına Protesto Gaziantep’te Tahir Elçi Saldırısına Protesto Bu haber 06 Aralık 2015, Pazar 12:30:03 tarihinde eklendi
  Gaziantep’te bir grup Sivil Toplum Kuruluşu, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin hayatını kaybetmesini, sokağa çıkma yasaklarını ve iki polisin şehit olduğu terör saldırısını protesto etti.

  Kırkayak Parkı’ndan başlayan yürüyüş, sloganlarla Yeşilsu Parkı’na kadar devam etti. Ardından Grup, Yeşilsu Parkı’nda basın açıklaması yaptı.

   

  Grup adına basın açıklaması yapan HDP İl Eş Başkanı Mehmet Karayılan, saldırıyı düzenleyenlerin amaçlarına ulaşamayacağını, İnsan hakları savunucusu Elçi’nin ölümünün kendilerini derinden sarstığını dile getirildi.

   

  Faillerin en kısa sürede yakalanıp adalet önüne çıkarılmasını isteyen Karayılan, Sokağa çıkma yasaklarının bölge insanına zarar verdiğini belirterek, barışın tekrar sağlanması gerektiğini vurguladı.

   

  Grup, açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
9,535 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz