• Milletvekili Erdoğan’dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlaması Milletvekili Erdoğan’dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlaması Bu haber 02 Aralık 2015, Çarşamba 19:00:03 tarihinde eklendi
    Ak parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, yayımladığı mesajda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutladı.

    Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, engelli insanların yaşadıkları sorunların sadece onların değil ailelerinin, çevrenin, toplumun ortak sorunu olduğunu ifade etti. İnsanların özürlü olmalarının çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sonuç olduğunu, engellilerin normal bir hayat sürmelerinin toplumsal duyarlılığın oluşmasıyla mümkün olacağını anlatan Milletvekili Erdoğan, "Ak parti iktidarları döneminde sağlanan siyasi ve ekonomik istikrar ve uygulanan mali disiplin sayesinde sosyal politikalar için ayrılan kaynaklar katlanarak artmıştır. Özellikle engelli vatandaşlarımızın kamu’da ki istihdam oranı artırılmış bununla birlikte yapılan sosyal yardımlar katlanarak artmıştır. Vatandaşlarımızın daha kaliteli bir hayat sürdürebilmesi için yeni sosyal yardım ve sosyal destek programları hayata geçirilmiştir. Engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine yönelik sosyal yardım ve hizmet modelleri uygulanmaktadır. Amacımız hak temelli ve insan odaklı sosyal politikalar uygulayarak engelli vatandaşlarımıza daha görünür iyileştirmeler sağlamaktır” ifadelerini kullandı. Erdoğan açıklamasında, "Engellilere götürülecek hizmetlerdeki temel prensibimiz engelli vatandaşlara hayırsever ve acıma duyguları ile yaklaşmak değil, kurumsal hizmetlerin korunup geliştirilmesidir. Geçmişte, genel olarak engellilere sosyal yardım açısından yaklaşılmakta ve sadece bakım hizmetleri sunulurken bu da engellilerin kendilerini toplum dışı hissetmelerine sebep olmaktaydı Engelli insanların da ulaşım hizmetlerinden eşit fırsatlarda yararlanması, işine, okuluna, alışverişe, spor alanlarına, parklara, engelli olmayan insanların kullandığı yollarla ve taşıtlarla gidebilmesi gerekmektedir. Engellerin birlikte ve beraber aşılacağı düşüncesiyle, engelli vatandaşlarımıza daha mutlu bir yaşam temenni ederim" ifadelerine de yer verdi.

    iha
  • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
9,143 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz