• Dericiler Bölgesine Hayvan Ahırları Kaldırılıyor Dericiler Bölgesine Hayvan Ahırları Kaldırılıyor Bu haber 02 Aralık 2015, Çarşamba 15:45:03 tarihinde eklendi
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Seyrantepe ve Humanız bölgesinde başlattığı hayvan ahırlarını kaldırılması çalışmaları, eski Et Balık Kurumu’nun olduğu dericileri bölgesinde devam etti.

  Büyükşehir belediyesi tarafından başlatılan çalışma ile dericiler bölgesi, kötü görüntüden kurtarılacak. Aynı çalışma ile dericiler, başka bir bölgede modern ve düzenli bir alanda toplanacak. Bölgede yıkımlara başlanırken, çalışmalarla ilgi veren Gaziantep Büyükşehir belediye Başkanı Fatma Şahin, alanın imarda toplu konut alanı ve yerleşim birimi olacağını ifade etti. Başkan Şahin, bölgedeki kötü görüntünün ortadan kalkmasıyla bölgenin daha cazibeli bir alan olacağını vurguladı. dükkan sahipleri ile varılan anlaşmanın ardından başlayan yıkımlar sürerken, dericilerin taşınacağı bölgenin ise henüz belirlenmediğini kaydedildi.

   

  Yapılan proje ile 40 yıldır kötü görüntü oluşan dericilerin bulunduğu eski yerin ve yeni taşınacakları bölgenin daha modern bir hale getirilerek, hem dericilerin sorunlarının hem de kentteki konut sorunun çözümünde önemli adımların atılmış olacağını ifade edildi.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
9,367 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz